8 mitów na temat spożycia alkoholu (video)

Mitów na temat alkoholu krąży wiele. Czy w popularnych i często powtarzanych twierdzeniach na temat alkoholu kryje się ziarnko prawdy czy raczej można włożyć między bajki. 

Przyśpiesza trawienie, jest dobrym lekarstwem na sen czy dodaje energii – często możemy spotkać się z takimi opiniami na temat alkoholu. A to przecież nie wszystkie alkoholowe mity.

Jak szybciej wytrzeźwieć? Czy mieszanie napojów alkoholowych szkodzi? Dlaczego kobiety upijają się szybciej? Ile można pić w czasie ciąży?  Co jest bardziej kaloryczne – kieliszek wina, czy pralinka? Czy alkohol rozgrzewa? Tego dowiecie się oglądając Okiem Chemika.

 

ZOBACZ TAKŻE:

5 pierwszych kroków do zostania ekspertem od whisky! (video)

Okiem Chemika to kanał prowadzony przez magister chemii medycznej oraz technikiem farmaceutycznym. Na tym kanale znajdziesz filmy poruszające temat zdrowia, leków, suplementów ale także mnóstwo ciekawostek ze świata nauki. Jeśli chcesz wesprzeć rozwój tego kanału, możesz to zrobić przekazując darowiznę na konto : 09 1750 0012 0000 0000 3491 5091 z dopiskiem w tytule „darowizna” Prezentowany materiał nie stanowi porady o charakterze medycznym, ma wyłącznie charakter informacyjny i w rozumieniu obowiązujących przepisów nie może być traktowany jako specjalistyczna porada medyczna, forma diagnozy lub zalecenia w zakresie leczenia, ponadto nie może być podstawą do jakichkolwiek roszczeń. Materiał nie może zastępować specjalistycznych badań lekarskich ani profesjonalnego doradztwa medycznego. Przed zastosowaniem jakichkolwiek procedur należy skonsultować się z lekarzem. Fot. główna ma charakter poglądowy.

WieleLiter.pl