Pijana matka, pijana babka. Czy znalazł się trzeźwy w rodzinie do opieki nad dzieckiem?

Olsztyńscy policjanci interweniowali wobec 29-letniej matki, która miała pod opieką 2,5-letniego syna. Badanie policyjnym alkomatem wykazało w jej organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Chłopiec miał trafić pod opiekę babci, która również okazała się być  pijana. Nieletnim ostatecznie zaopiekował się kuzyn 29-latki, który jako jedyny był trzeźwy. Sprawą nieodpowiedzialnej matki zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.

Oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie dotyczące podejrzenia sprawowania opieki nad dzieckiem przez rodzica, który mógł znajdować się w stanie nietrzeźwości. Na miejsce natychmiast został wysłany policyjny patrol w celu zweryfikowania otrzymanego zgłoszenia. Funkcjonariusze przed blokiem zastali dwie kompletnie pijane kobiety.

– Okazało się, że jedna z nich, 29-latka, przyszła do znajomego mając pod opieką 2,5-letniego syna. Chłopczyk spał w jednym z pokoi. Z 29-latką była również jej 30-letnia koleżanka, która ostatecznie ze względu na stan upojenia alkoholowego trafiła na izbę wytrzeźwień. Z kolei badanie policyjnym alkomatem wykazało w organizmie matki dziecka blisko 1,5 promila alkoholu. Po chwili na miejscu pojawiła się babcia dziecka. Policjanci postanowili sprawdzić jej stan trzeźwości. Ku ich zdziwieniu, okazało się, że 66-latka była również pod wpływem alkoholu. Ostatecznie chłopiec trafił pod opiekę kuzyna 29-latki, który jako jedyny był trzeźwy – relacjonują mundurowi z Olsztyna.

Policjanci z interwencji sporządzili dokumentację, która trafi do sądu rodzinnego. Jego zadaniem będzie dokładne zbadanie zaistniałej sytuacji. Fot. główna ma charakter poglądowy.

ZOBACZ TAKŻE:

Pijana przyszła po dziecko do przedszkola. Swój stan tłumaczyła zjedzeniem czekoladki

Fot. główna ma charakter poglądowy. Źródło policja.gov.pl

 

WieleLiter.pl