Jedyny taki piwny festiwal w Polsce

Ponad 70 najlepszych piwowarów domowych z Polski oraz z Europy wystawi około 300 autorskich piw w różnych stylach, przygotowanych specjalnie na tę okazję. A to wszystko w ramach trzeciej edycji Festiwalu Piwowarów Domowych organizowanej przez Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych (PSPD). Festiwal to wydarzenie, łączące świat piwowarów domowych, pasjonatów piwa, hobbystów i beer geeków.

Trzecia edycja Festiwalu to dla twórców piw wyjątkowa możliwość wymiany doświadczeń i poznania najnowszych trendów. Pasjonaci piw domowych odwiedzający wydarzenie będą mieli niepowtarzalną okazję degustowania wyjątkowych piw niedostępnych w komercyjnej sprzedaży i zatopienia się w chmielowej atmosferze. Bilety na Festiwal dostępne są w sprzedaży poprzez platformę ebilet.pl.

Festiwale piw rzemieślniczych odbywają się już praktycznie w każdym większym mieście w Polsce, ale również w mniejszych ośrodkach. Festiwal Piwowarów Domowych to jednak wyjątkowe wydarzenie dedykowane twórcom piw domowych oraz miłośnikom piwnych smaków. W trakcie wydarzenia zostanie wybrane najlepsze piwo i stoiska piwowara oraz ogłoszenie wyników największego konkursu piw domowych w Polsce – Mistrzostw Polski Piwowarów Domowych 2021 i przyznanie tytułu Grand Championa 2021. 

Na odwiedzających wydarzenie, poza możliwością degustacji około 300 autorskich piw, czeka również strefa food trucków, w której znajdą oni dobre jedzenia idealnie komponujące się z bogactwem piwnych smaków. Misją Festiwalu jest promowanie piwowarstwa domowego i wzajemnej wymiany doświadczeń, a także prezentowania wyrobów miłośnikom piwa. Każdy może podejść do piwowara, zapytać go o szczegóły dotyczące jego wyrobów i procesu ich powstawania. Jednocześnie każda osoba, która po prostu lubi piwo, znajdzie tu coś dla siebie.

Piwowarstwo domowe staje się coraz bardziej popularnym hobby w całej Europie. Szacuje się, że w Polsce swoje własne warki warzy nawet 100 tysięcy piwowarów domowych. W PSPD obecnie zrzeszonych jest ok. 1300 członków, którzy chętnie wymieniają się swoimi doświadczeniami i udostępniają owoce swojej pasji miłośnikom i smakoszom, już nie tylko bursztynowego, trunku. Wydarzenie odbędzie się 11 czerwca w hali EXPO XII nr 4 w Warszawie, ul. Prądzyńskiego 12/14. Szczegóły dotyczące wydarzenia dostępne są stronie: fpd.pspd.org.pl.

Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych to jedno z największych stowarzyszeń w Polsce, skupiające ok. 1300 członków. Stowarzyszenie organizuje kursy na Certyfikowanych Sędziów Piwa, wiele lokalnych, regionalnych i krajowych konkursów piw domowych, szkolenia sensoryczne, zbiera wiedzę dotyczącą piwowarstwa i wydaje własne wydawnictwa m.in. jedyny w kraju profesjonalny magazyn dotyczący piwowarstwa – “Piwowar”.

A tak wyglądały poprzednie edycje:

Piwny festiwal jakiego nie było!

Jedyny taki piwny festiwal w Polsce już za nami (fotoreportaż)

 

WieleLiter.pl