Sprawdź co nas czeka w pogodzie na kolejne 7 dni

Do poniedziałku pogodę będą kształtowały niże, z północnego zachodu napłynie chłodne powietrze polarne morskie z domieszką powietrza pochodzenia arktycznego. Od wtorku lekkie ocieplenie i nadal deszczowo.

Jak prognozuje IMGW, dziś (piątek) zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu i burze. Prognozowana suma opadów do 10 mm-15 mm. Temperatura maksymalna od około 14°C na Suwalszczyźnie i nad morzem do 16°C w centrum i 23°C na południowym wschodzie. Wiatr przeważnie umiarkowany i dość silny, nad morzem okresami silny, zachodni. Prognozowane porywy wiatru do 90 km/h nad morzem, do 80 km/h w województwach północnych i wschodnich, do 60 km/h w pozostałej części kraju.

W sobotę podobna pogoda, przelotny deszcz i burze, i jeszcze chłodniej, od 11°C na Suwalszczyźnie i Pomorzu do 15°C w centrum i 17°C na południowym wschodzie. Wiatr przeważnie umiarkowany i dość silnym, nad morzem okresami silny, zachodni i północno-zachodni. Prognozowane porywy wiatru do 80 km/h nad morzem i 70 km/h na północy, wschodzie i w centrum kraju.

W niedzielę i poniedziałek osłabnie wiatr, ale nadal dużo chmur i opadów deszczu. Możliwe lokalne burze z porywistym wiatrem. Temperatura od 13°C na północy do 18°C na południu kraju.

We wtorek i środę jeszcze sporo chmur, przelotny deszcz i lokalnie burze. Nieco cieplej, temperatura maksymalna od 16°C, 17°C na północy kraju do 21°C, 22°C na południu, nad morzem około 14°C. Wiatr w czasie burz porywisty, do 70 km/h.

W czwartek więcej słońca, ale w wielu miejscach, zwłaszcza na południowym zachodzie, deszcz i burze z porywami do 70 km/h. Temperatura maksymalna od 20°C na północnym wschodzie do 27°C na południowym zachodzie.

ZOBACZ TAKŻE:

Przyrodnik o migracjach bocianów: absolutnie niezwykły rok

Fot. ma charakter poglądowy. Źródło IMGW

WieleLiter.pl