Pijana rowerzystka dostała mandat w wysokości 2,5 tysiąca złotych

Policjanci z Leszna i Kampinosu pełniąc wspólną służbę zatrzymali jadącą ulicą rowerzystkę. Styl jazdy wskazywał, że może być pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło ich przypuszczenia. Kobieta miała blisko promil alkoholu w organizmie. Przypominamy, że obecnie jazda rowerem w stanie nietrzeźwości zagrożona jest mandatem karnym w wysokości 2500 złotych.

Kilka minut przed 18.00 policjanci z Leszna i Kampinosu pełniąc wspólną służbę zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystkę. Kobieta poruszała się ulicą, a jej styl jazdy wskazywał, że może być pijana. Badanie alkomatem potwierdziło przypuszczenia mundurowych. 44-latka miała blisko promil alkoholu w organizmie. Nietrzeźwa rowerzystka została ukarana mandatem karnym w wysokości 2500 złotych.

– Przypominamy, że zmiany w taryfikatorze, które weszły w życie 1 stycznia 2022 roku, wprowadziły między innymi wyższe kary za wykroczenia polegające na kierowaniu po użyciu alkoholu (między 0,2 promila a 0,5 promila). Z kolei jeśli kierujący jest w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila alkoholu we krwi), zostanie ukarany mandatem w wysokości 2500 zł – podkreśla podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja. – Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg, zarówno do kierowców, jak i niechronionych uczestników ruchu drogowego o rozwagę, ostrożność oraz respektowanie przepisów drogowych. Wsiadanie za kierownicę pojazdu lub jazda na rowerze po spożyciu alkoholu jest skrajnie nieodpowiedzialne. Nawet niewielka ilość alkoholu we krwi obniża koncentrację i refleks. Nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg. Kierowco! Pamiętaj, że na drodze nie jesteś sam – podsumowuje.

Fot. główna ma charakter poglądowy.

ZOBACZ TAKŻE:

Spadł z roweru na widok strażników miejskich. Mandat był ogromny

Fot. ma charakter poglądowy. Źródło policja.gov.pl

WieleLiter.pl