DPD nie mogło dostarczyć Twojej paczki? To ściema!

Oszuści ponownie atakują! Tym razem podszywają się pod firmę kurierską DPD i rozsyłają e-maile z informacją o nieudanej próbie dostarczenia paczki! Uwaga! Przestępcy mogą uzyskać dostęp do Twoich pieniędzy.

W wiadomości znajduje się link, który rzekomo przekierowuje do strony, gdzie w łatwy sposób można zmienić termin dostarczenia przesyłki. Jeśli wypełnimy formularz dostępny na fałszywej stronie internetowej, podamy oszustom na tacy dane do karty płatniczej i swoje wrażliwe dane osobowe. W ten sposób możemy stracić wszystkie oszczędności z konta bankowego.

Licho nie śpi

Takiego e-maila otrzymał Bartek, oczekujący przesyłki ze znanego portalu sprzedażowego. Jego czujność wzbudził fakt, że zamawiał inną firmę kurierską.

– Odezwałem się do CyberRescue i dowiedziałem się, że to nowe oszustwo. Dobrze, że nie dałem się nabrać – tłumaczy mężczyzna.

Przestępcy internetowi bardzo często wykorzystują wizerunek kurierów. – Fałszywa strona łudząco przypomina tą, należącą do firmy kurierskiej, dlatego bardzo łatwo można dać się nabrać – dodaje Klaudia Brzezińska z CyberRescue.

Bądź czujny!

– Zapamiętajmy, że firma kurierska nigdy nie będzie wymagała od nas danych do karty płatniczej, czy danych logowania do bankowości internetowej – mówi Klaudia Brzezińska z CyberRescue.

  • Jednak jeżeli daliśmy się nabrać i podaliśmy swoje dane, od razu zastrzeżmy swoją kartę.
  • Następnie skontaktujmy się z bankiem, w celu poinformowania ich o zaistniałej sytuacji.
  • Natomiast jeśli otrzymaliśmy wiadomość od firmy kurierskiej i chcemy sprawdzić czy jest ona prawdziwa, skontaktujmy się z firmą za pomocą infolinii.

ZOBACZ TAKŻE:

Znowu musisz dopłacić za paczkę? To ściema!

Fot. ma charakter poglądowy. Źródło mat. prasowe

WieleLiter.pl