Ta książka odczarowuje negatywne stereotypy macochy i ojczyma

Rodzina patchworkowa rodziną współczesną to prawdziwa historia, odczarowująca negatywne stereotypy macochy i ojczyma. Co najważniejsze, dająca czytelnikowi sprawdzone wskazówki i pomysły, jak tworzyć z sukcesem rodzinę patchworkową.

O książce:

Podejmując decyzję, że napiszę książkę o rodzinie patchworkowej, takiej jak nasza i miliony w Europie, miałam cel: „odczarować”. Odczarować wszędobylską, jakże często niesprawiedliwą, społeczną ocenę rodziny patchworkowej. Poza próbą zdjęcia z niej stereotypów, chciałabym, by książka ta zachęcała do działań, by nie pozostawać biernym, nie czekać, tworzyć. Być może będzie wskazówką, przynosząc rozwiązanie trudnej sytuacji w rodzinnym patchworku. Doda odwagi samotnej mamie czy tacie, by szukać drugiej połówki. Ktoś potrzebujący wsparcia, uwierzy, że może się udać, a to już pierwszy krok ku rodzinnemu spełnieniu. To nie jest gotowy zbiór reguł i zasad funkcjonowania w rodzinnym patchworku. „Rodzina patchworkowa – rodziną współczesną” to inspiracja na podstawie prawdziwej historii.

O autorce

Anna Andrzejczak – pedagog społeczny, bajkoterapeutka, autorka projektów dla dzieci w Polsce i za granicą. Przez lata doradca ds. innowacyjnych rozwiązań edukacyjnych. Seryjnie kochająca dzieci, miłośniczka słońca i dobrej kawy. Szczęśliwa żona, spełniona mama dwóch wspaniałych synów Adriana i Mateusza, z wyjątkową rolą cioci-przyjaciółki dla Marianny. Całą piątką tworzą wspólnie zgrany patchwork.

ZOBACZ TAKŻE:

Nowe, poetyckie oblicze Marianny Schreiber

Fot., źródło panwydawca.biuroprasowe.pl