Trzy pomysły na niebanalną randkę

Romantyzm i nauka – czy da się połączyć te z pozoru dość odległe obszary? Z odpowiedzią (twierdzącą!) przychodzi 3M. To firma, która ma w swoim sercu specjalne miejsce dla dziedzin ścisłych. Przygotowała więc dla was pomysły na naukową randkę. Co ważne, te sposoby spędzania wieczoru nie są zarezerwowane tylko dla par! Jeśli jesteś singlem, zaproś do zabawy przyjaciół, rodzeństwo czy sąsiadów i… wszyscy razem zakochajcie się w nauce!

Zostańcie badaczami kosmosu

Zainstalujcie na smartfonie aplikację z mapą nieba, np. Night Sky czy Sky Map, możecie też zaopatrzyć się w lornetkę lub teleskop. W nocy spróbujcie wypatrzeć określone gwiazdozbiory. A może przy okazji zauważycie spadającą gwiazdę i będzie okazja, by wypowiedzieć życzenie?

Martwicie się, że akurat będzie pochmurno? Przygotujcie plan B – domowe kino! Zamiast jednak oglądać komedię romantyczną, włączcie film z gatunku science fiction. A potem (lub w trakcie, niech żyje przycisk „pauza”) podzielcie się wrażeniami: które futurystyczne rozwiązania pokazane w filmie są najbardziej realistyczne, a które raczej was bawią? Które z nich rozwinęlibyście inaczej? Z których chcielibyście korzystać już dziś? Taka naukowa dyskusja może być bardziej wciągająca niż niejedna romantyczna rozmowa.

Wykorzystajcie magię nauki w formie płynnej

Zróbcie w domu romantyczną herbatę, która zmienia kolor dzięki modyfikacji odczynu pH. Dodajcie do napoju sekretny składnik, czyli esencję z niebieskiego groszku. Kupicie ją jako niebieską herbatę, w każdym herbacianym sklepie. Przygotujcie też kostki lodu z soku z cytryny. W kulminacyjnym momencie wrzućcie je do szklanki i obserwujcie, jak kolor zmienia się z niebieskiego na fioletowy.

Postawcie na stole zmieniające kolor kwiaty

Kupcie bukiet białych kwiatów, np. goździków. Przygotujcie barwniki spożywcze w ulubionych kolorach i kilka flakoników (dobrze sprawdzą się też małe buteleczki lub kieliszki). Na początku randki wlejcie do każdego flakonika trochę wody i około 10-15 kropli barwnika. W każdej takiej mieszance zanurzcie jeden kwiat. Możecie też rozciąć łodygę jednego goździka na dwie części na długości ok. 10-15 cm i każdą część włożyć do osobnego flakonika. Postawcie kwiaty blisko kaloryfera, bo w cieple proces barwienia przebiega szybciej. A potem przez cały wieczór obserwujcie, jak płatki kwiatów zmieniają kolor.

Pamiętajcie, że miłość do nauki – tak jak i każdą inną – warto pielęgnować cały rok, a nie tylko z okazji walentynek. Wystarczy na co dzień z uwagą obserwować świat, by dostrzec, że fizyka czy biologia wykraczają daleko poza ramy pracowni i laboratoriów. I potrafią urzekać swoim pięknem. 

ZOBACZ TAKŻE:

Zdrada, gwałt ale i miłość na całe życie

Fot. ma charakter poglądowy. Źródło newseria.pl/biuro-prasowe

WieleLiter.pl