Dramat w Kłodzku. Matka piła wódkę, a jej dzieci głodowały

Kłodzcy policjanci interweniowali w jednym z mieszkań na terenie miasta, gdzie pod opieką pijanej matki znajdowało się troje rodzeństwa. Małoletni zostali przekazani do placówki opiekuńczej. O zdarzeniu został powiadomiony sąd rodzinny, który zadecyduje o dalszych losach rodziny. 

Dyżurny kłodzkiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie, z którego wynikało, że prawdopodobnie pijana matka w jednym z mieszkań, sprawuje opiekę nad małymi dziećmi. Policjanci udali się pod wskazany adres, gdzie zastali kobietę i troje rodzeństwa w wielu od 5 do 11 lat.

– Po przeprowadzonym badaniu okazało się, że matka jest nietrzeźwa. Kobieta miała 2 promile alkoholu w organizmie. Na stole w kuchni znajdowała się otwarta butelka alkoholu. Jak się okazało jej małoletnie dzieci – pomimo, że była już godzina 15.00 – jeszcze tego dnia nie jadały żadnego posiłku. W mieszkaniu nie było zapasu żywości. O zdarzeniu powiadomiony został Sad Rodzinny i decyzją sędziego dzieci trafiły do placówki opiekuńczej. Komplet materiałów w tej sprawie zostanie przekazany do sądu, który zadecyduje o dalszym losie rodziny. Policjanci, jak zawsze w takich przypadkach, sprawdzą czy matka swoim zachowaniem mogła narazić dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia – informuje mł. asp. Aleksandra Pieprzycka z kłodzkiej policji. 

Funkcjonariusze apelują do osób, które zauważą nieprawidłowości w sprawowaniu opieki nad dziećmi, o powiadamianie służb pomocowych. Takie zgłoszenie może nie tylko zapobiec tragedii, ale jest też pomocne w celu podjęcia wczesnych i koniecznych działań opiekuńczych. Fot. główna ma charakter wyłącznie poglądowy. 

ZOBACZ TAKŻE:

Była tak pijana, że zabrakło skali w alkomacie

Fot. ma charakter poglądowy. Źródło policja.gov.pl