Dolce&Gabbana rezygnuje z futer naturalnych

To już druga luksusowa marka w tym tygodniu, która zadeklarowała wycofanie futer zwierzęcych ze swoich kolekcji – kilka dni temu podobną decyzję podjęła inna włosko-francuska firma, Moncler.

Światowej sławy marka Dolce & Gabbana wycofuje futra zwierzęce, w tym futra z królików angorskich, ze wszystkich przyszłych kolekcjach. Chociaż marka nie ogłosiła jeszcze tego publicznie, potwierdziła swoje zamiary organizacji non-profit In Defense of Animals (IDA).

Przemysł odzieżowy jest odpowiedzialny za śmierć około 100 milionów zwierząt każdego roku dla futer – są to głównie norki, ale też lisy, jenoty, szopy i szynszyle. Zwierzęta spędzają całe życie w ciasnych klatkach, cierpiąc z powodu chorób i urazów, stresu i braku możliwości realizacji swoich podstawowych potrzeb, takich jak ruch, kopanie w ziemi (lisy) czy polowanie w wodzie (norki). Z tego powodu wiele organizacji na całym świecie, w tym IDA, nakłania marki takie jak Dolce & Gabbana do wyeliminowania z użycia tego okrutnie pozyskiwanego materiału.

W Polsce program Sklepy Wolne Od Futer koordynuje Stowarzyszenie Otwarte Klatki.

– Deklaracja Dolce&Gabbana o wycofaniu futer naturalnych to kolejny ważny krok dla zwierząt hodowanych na futro – mówi Julia Tylman ze Sklepów Wolnych Od Futer – Branża odzieżowa wysyła bardzo jasny sygnał – nie ma zgody na cierpienie zwierząt w imię mody, a futra zwierzęce należą do przeszłości – dodaje Tylman.

Globalnie już ponad 1500 firm odzieżowych podjęło decyzję o rezygnacji z futer naturalnych, w tym światowej sławy marki, takie jak Versace, Gucci, Michael Kors, czy Prada. Pełną listę firm, które nie używają już futer w swoich kolekcjach można zobaczyć na stronie: https://furfreeretailer.com/.

ZOBACZ TAKŻE:

Włochy zakazują hodowli zwierząt na futro

Fot., źródło Otwarte Klatki

WieleLiter.pl