W tej restauracji zanim zjesz musisz samodzielnie zabić zwierzę. Odważysz się? (video)

Wyobraźnie sobie, że idziecie ze znajomymi do nowej, eleganckiej restauracji, która zapewnia nowe doznania kulinarne – uraczy Was pysznym stekiem, żeberkami czy karkówką, ale żeby spróbować tego jakże pysznego dania musicie zabić zwierzę, z którego ów posiłek powstanie. Odważycie się?

Toczący w niedalekiej przyszłości „Casa de Carne” w reżyserii Dustina Browna to prowokujący do myślenia krótki film o trudnych wyborach i ukrytych prawdach. Powstał na zlecenie amerykańskiej organizacji non-profit, Last Chance for Animals, aby pokazać cierpienie zwierząt. Obraz zdobył pierwsze miejsce miejsca Tarshis Film Award na festiwalu zwierząt w 2019 roku.

Pomysł na ten film zaczął się od pytania: Co byłoby, gdybyś musiał zabić zwierzę, zanim je zjem. To sprawiło, że pomyślałem o restauracji w niezbyt odległej, mrocznej przyszłości, która oferuje wysokiej klasy wrażenia dla wybranych klientów, którzy chcą zabić zwierzę, które za chwilę zjedzą. Przeprowadzając badania do filmu, zdałem sobie sprawę, że istnieją już restauracje i hotele, które to robią, które pozwalają gościom polować na zwierzęta, a następnie kucharze je przyrządzają – powiedział w wywiadzie dla Plant Based News reżyser Dustin Brown.

Na filmiku widzimy jak mężczyzna zamawia danie, następnie kelner zabiera go na zaplecze, wręcza nóż, zamyka go w pomieszczeniu ze świnią i… Finał Was zaskoczy. 

Fleksitarianie nadchodzą, czyli fleksitarianizm pod lupą

Fot. zrzut ekranu z YouTube.com/Last Chance for Animals