17-latek chciał postraszyć policjantów, więc rzucił butelkę z benzyną

Już następnego dnia po zdarzeniu policjanci zatrzymali młodego mężczyznę, który w sylwestrową noc rzucił podpaloną butelkę z benzyną w budynek piskiej komendy uszkadzając elewację. Sprawcą okazał się 17-letni mieszkaniec Pisza, który kilka godzin wcześniej został ukarany przez funkcjonariuszy mandatem za zakłócanie porządku publicznego pod działaniem alkoholu. Rzucając płonącą butelką 17-latek chciał postraszyć policjantów.

W sylwestrową noc (31 grudnia 2021 r.) przed godz. 23.00 ktoś rzucił podpaloną butelkę z łatwopalną substancją w budynek Komendy Powiatowej Policji w Piszu usiłując go podpalić. Butelka trafiła w ścianę budynku, a następnie upadła tuż przez głównym wejściem uszkadzając elewację. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Całe zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu znajdujące się na budynku komendy.

– Na podstawie zapisu monitoringu funkcjonariusze ustalili, że sprawcą jest 17-letni mieszkaniec Pisza, który kilka godzin wcześniej na jednym z piskich osiedli został ukarany mandatem karnym za zakłócanie porządku publicznego pod działaniem alkoholu. Już następnego dnia sprawca został zatrzymany. Trafił do policyjnego aresztu w dniu swoich 18-urodzin. Zatrzymany, w rozmowie ze śledczymi powiedział, że rzucił podpaloną butelkę z benzyną w budynek piskiej komendy, bo chciał w ten sposób postraszyć policjantów. Dodał też, że wcześniej przez cały dzień pił alkohol i nie panował nad tym, co robi – relacjonują policjanci z Pisza.

18-letni już sprawca usłyszał zarzut usiłowania podpalenia budynku Komendy Powiatowej Policji w Piszu. Za popełnienie przestępstwa sprowadzenia zdarzenia w postaci pożaru, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

ZOBACZ TAKŻE:

Pijany nastolatek bez prawa jazdy wjechał do stawu (zdjęcia)

Fot., źródło policja.gov.pl

WieleLiter.pl