Angielski filmik o nietypowym spaghetti, które rośnie na drzewach

Dziś (4 stycznia) przypada Dzień Spaghetti. Z tej okazji warto poznać historię pewnego telewizyjnego materiału, który przedstawiał szwajcarską „farmę spaghetti”.

Na początek odrobina historii

Za wynalazców makaronu uważają się Włosi, według nich makaron został wynaleziony w okolicach XII wieku przez tamtejszych mnichów, natomiast około trzy wieki później zaczęły się pojawiać jego nowe rodzaje. Na dzień dzisiejszy znamy ponad 300 gatunków i odmian makaronu. Przeglądając, ciekawostki o makaronie szczególnie często przewija się jedna, która mówi, że początkowo makaron był wyrabiany stopami, co jednak wzbudzało obrzydzenie u króla Ferdynanda II, który rozkazał opracowanie odpowiedniej maszyny wykorzystywanej do mieszania.

Czy makaron rośnie na drzewach?

Na to pytanie musieli odpowiedzieć sobie w 1957 roku widzowie brytyjskiej telewizji, którzy w ramach primaaprilisowego żartu obejrzeli materiał w telewizji, który przedstawiał szwajcarską „farmę spaghetti”, gdzie na odpowiednio zmontowanym filmiku, telewidzowie oglądali jak pracownicy, zrywają za drzewa makaron do spaghetti, który następnie był pakowany oraz sprzedawany. Żart okazał się o tyle skuteczny, że pracownicy redakcji przez cały dzień odbierali telefony od zaciekawionych widzów, chcących dopytać, gdzie można zakupić nasiona, by samemu móc hodować makaron w ogródku.

ZOBACZ TAKŻE:

Znaczki, których motywem przewodnim jest sól

Fot. ma charakter poglądowy. Źródło odrabiamy.biuroprasowe.pl.

WieleLiter.pl