Przedświąteczny dowcip o słabych nerwach św. Mikołaja

Pewnego Bożego Narodzenia, bardzo dawno temu, Święty Mikołaj przygotowywał się do swojej corocznej podroży. Jednak wszędzie piętrzyły się jakieś kłopoty…

Okazało się, że pięciu z jego elfów zachorowało, a ich zastępcy nie produkowali zabawek tak szybko jak chore elfy, więc Mikołaj zaczął podejrzewać, ze jednak może nie zdążyć przed Świętami.

Następnie pani Mikołajowa oświadczyła mu, ze jej Mama ma zamiar wkrótce ich odwiedzić, co naprawdę bardzo, ale to bardzo zdenerwowało Mikołaja. Na domiar złego, kiedy poszedł zaprzęgać renifery, okazało się, że cztery z nich są w zaawansowanej ciąży, a dwa inne przeskoczyły przez płot i uciekły nie wiadomo gdzie..

No i Mikołaj zdenerwował się jeszcze bardziej … Później było jeszcze gorzej, bo kiedy zaczął pakować sanie złamała się jedna z płóz. Worek z prezentami spadł na ziemię, a zabawki rozsypały się dookoła.

Nieźle wkurzony Mikołaj postanowił wrócić do domu odpocząć przy filiżance dobrej kawy i szklaneczce zacnej whisky. Kiedy jednak otworzył barek, okazało się, ze elfy wypiły cały alkohol i nic nie zostało. 

Już bardzo wkurzony Mikołaj upuścił dzbanek do kawy, który roztrzaskał się na kawałeczki na podłodze w kuchni. Poszedł wiec po zmiotkę, ale okazało się, ze myszy zjadły włosie, z którego była zrobiona.

I właśnie wtedy zadzwonił dzwonek do drzwi. Mikołaj poszedł otworzyć. Za drzwiami stał mały aniołek z piękną, wielką choinką. Aniołek jakże radośnie zawołał:

– Wesołych Świąt, Mikołaju! Czyż nie piękny mamy dziś dzień? Przyniosłem dla Ciebie taką dużą, piękną choinkę. Prawda, że jest wspaniała? Gdzie chciałbyś, żebym ją wsadził?

 

 

I stąd właśnie wzięła się tradycja aniołka na czubku choinki….

Warto wiedzieć:

Warto czytać dowcipy, bo pamiętajcie, że śmiech to zdrowie! Badania naukowe potwierdzają, że śmiech powoduje lepsze naszego dotlenienie organizmu, redukuje stres i napięcie, rozluźnia a tym samym przyczynia się do wzmocnienia układu odpornościowego. Życzymy Wam dobrego dnia i mnóstwa śmiechu! 

ZOBACZ TAKŻE:

Kultowy dowcip o włamywaczu na dobry początek tygodnia

Fot. główna ma charakter poglądowy.

WieleLiter.pl