Horror w małym miasteczku. Zostali porwani, bici i strzelano do nich

Sceny jak z horroru wydarzyły się Lubawie i okolicach miasteczka, znajdującego się w woj. warmińsko-mazurskim. Okrutni sprawcy porwali dwóch mężczyzn, bili ich i strzelali do nich z wiatrówki. Jeden z mężczyzn został także zawieszony na łańcuchu przyczepionym do sufitu, gdzie był dalej bity i rażony prądem z paralizatora.

Do zdarzenia doszło pod koniec października 2021 roku. Iławscy policjanci zostali poinformowani o porwaniu. Pokrzywdzony oświadczył, że gdy szedł jedną z lubawskich ulic, podjechał do niego znajomy swoim samochodem i kazał mu wsiąść do auta, co mężczyzna uczynił. W pojeździe tym znajdowały się inne osoby, które grożąc przedmiotem przypominającym broń kazały mu oddać telefon i włożyć głowę między kolana.

– Jak oświadczył pokrzywdzony, po kilkudziesięciu minutach znaleźli się w lesie. Następnie sprawcy przywiązali go do drzewa i zaczęli bić. Po pewnym czasie pokrzywdzony został przewieziony w bagażniku do garażu znajdującego się na terenie powiatu nowomiejskiego. W pomieszczeniu tym mężczyzna został ponownie pobity i strzelano do niego z wiatrówki. Okazało się wtedy, że był tam również drugi pokrzywdzony, który został do garażu przywieziony przez innego ze sprawców. Mieszkaniec powiatu nowomiejskiego także został pobity i sprawcy strzelali do niego z wiatrówki w brzuch i nogi. Następnie zawiesili go na łańcuchu przyczepionym do sufitu, dalej bijąc i rażąc prądem z paralizatora. Po chwili jednego z mężczyzn zapakowali do bagażnika i wywieźli do lasu, każąc mu już dalej sobie radzić samemu, a drugiego z pokrzywdzonych sprawcy wypuścili z garażu mówiąc, aby szybko uciekał -relacjonują iławscy mundurowi.

Policjanci podczas prowadzonego postępowania zabezpieczyli zapis z kamer monitoringu oraz ustalili grupę osób mającą związek z pozbawieniem wolności dwóch mężczyzn. Funkcjonariusze przesłuchali świadków, a następnie zatrzymali sześciu mieszkańców powiatu nowomiejskiego. Usłyszeli oni łącznie 9 zarzutów m.in. bezprawnego i ze szczególnym udręczeniem pozbawiania wolności, gróźb karalnych, posiadania narkotyków, a także uszkodzenia ciała. Na podstawie zgromadzonych materiałów, sąd zastosował wobec pięciu mężczyzn tymczasowy areszt. Mieszkańcy powiatu nowomiejskiego w wieku 18 – 24 lata najbliższe trzy miesiące spędzą w więzieniu.

– Natomiast wobec 21-latka prokurator zastosował dozór. Mężczyzna musi trzy razy w tygodniu stawiać się w jednostce policji, ma zakaz kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonych oraz zakaz opuszczania kraju. Metody działania sprawców są ustalane a zatrzymanie kolejnych z nich jest kwestią czasu. Kodeks karny za samo pozbawienie wolności, który łączyło się ze szczególnym udręczeniem przewiduje karę od 3 lat pozbawienia wolności – podsumowują warmińsko-mazurscy policjanci.

ZOBACZ TAKŻE:

Holender zgłosił własne porwanie, bo chciał przyjechać do naszego kraju, a bał się żony

Fot. ma charakter poglądowy. Źródło policja.gov.pl

WieleLiter.pl