Uważasz się za patriotę? No to nie śmieć! (video)

Płacić podatki, nie śmiecić, sprzątać po psie, głosować, oszczędzać energię, segregować śmieci, kasować bilety czy wspierać polską kulturę i sportowców, czyli jak być nowoczesnym patriotą!

Dziś Obchodzimy stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości (1918) po 123 latach zaborów(1795–1918). Ten szczególny dzień skłania nas do refleksji na temat patriotyzmu.

Jeszcze niedawno utożsamiany był głównie z walką z wrogiem i przelaniem krwi w obronie Ojczyzny.

Oni dalej walczyli, nie patrzyli się biernie/ Z szablą, kosą, karabinem na ciężką artylerię/ Bóg, honor, ojczyzna tym ideałom wiernie/ I wreszcie przyszło dla Polaków wyzwolenie/ Jesteśmy tak na prawdę pierwszym wolnym pokoleniem – rapuje grupa „Pokój z widokiem na wojnę” w utworze „Młody Polak”.

Od stu lat jesteśmy wolni i patriotyzm może przybrać zupełnie inne oblicze. Aby być patriotą,  powinniśmy zatem starać się być dobrymi obywatelami, a więc płacić podatki, nie śmiecić, sprzątać po psie, głosować, oszczędzać energię, segregować śmieci, kasować bilety czy wspierać polską kulturę i sportowców. Obejrzyjcie koniecznie filmik, który mimo upływu lat nadal jest aktualny.

ZOBACZ TAKŻE:

Oryginalny prezent na stulecie odzyskania niepodległości (video)

Fot. główna ma charakter poglądowy.