Pijany włamał się do sklepu po paczkę chipsów i piwo. Grozi mu do 10 lat za kratkami

Mężczyznę, który włamał się do jednego z dyskontów na terenie Sławna w woj. zachodniopomorskim zatrzymali na gorącym uczynku sławieńscy policjanci. Łupem sprawcy padła paczka chipsów i piwo. Teraz 32 – latek za swój czyn odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło w niedzielę nad ranem. Dyżurny sławieńskiej komendy od pracowników jednego z dyskontów otrzymał zgłoszenie, że widzieli oni jak z magazynu na teren hali sprzedażowej wychodzi nieznany im mężczyzna, który z półki zabiera towar i wraca na zaplecze.

– Na miejsce natychmiast udali się sławieńscy policjanci. Podczas sprawdzania terenu przy tylnych drzwiach sklepu zauważyli mężczyznę, który na widok stróżów prawa od razu rzucił się do ucieczki. Funkcjonariusze ruszyli za nim. Podczas krótkiego pościgu uciekinier został zatrzymany. Okazał się nim 32 – letni mieszkaniec miasta. Badanie na stan trzeźwości wykazało u niego blisko 3 promile alkoholu. Noc spędził w policyjnym areszcie – relacjonuje st. asp. Kinga Warczak.

W toku czynności okazało się, że 32 – latek po uszkodzeniu zabezpieczenia drzwi trzykrotnie wchodził na teren sklepu zabierając z półek chipsy, które od razu skonsumował oraz piwo, które ukrył w pobliskich zaroślach.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 10.

ZOBACZ TAKŻE:

Złodziej reanimował ochroniarza, który przyłapał go na kradzieży

Fot. ma charakter poglądowy. Źródło policja.gov.pl

WieleLiter.pl