Brak maseczki skończył się lądowaniem za kratami

Policjanci w trakcie służby zwracają uwagę i reagują na osoby, które nie przestrzegają obowiązku korzystania z maseczek w określonych okolicznościach. Tak też było w miniony świąteczny długi weekend. Dla pewnego 45-latka w Mrągowie brak maseczki skończył się lądowaniem za kratami.

W miniony długi weekend (29.10. – 01.11.2021) policjanci na Warmii i Mazurach wielokrotnie interweniowali wobec osób, które wbrew przepisom nie korzystały z obowiązkowej maseczki w określonych okolicznościach. W większości przypadków samo zwrócenie uwagi przez policjantów było wystarczające. Jednak niektóre osoby wciąż nie chcą zastosować się do obowiązujących przepisów, zmuszając policjantów do wyciągnięcia wobec nich stosownych konsekwencji. 130 osób zostało ukaranych mandatami karnymi, a wobec 17 skierowane zostaną wnioski o ukaranie do sądów. Pewien mężczyzna w Mrągowie przez brak maseczki wylądował w areszcie.

– W sobotę (30.10.2021 r.) pełniąc służbę mrągowscy policjanci m.in. sprawdzali, czy osoby przebywające w sklepach i innych obiektach respektują przepisy w zakresie noszenia maseczek. Po godzinie 3:00 na jednej z miejscowych stacji paliw ich uwagę zwrócił mężczyzna, który na ich oczach popełnił wykroczenie nie posiadając na twarzy obowiązkowej maseczki. W trakcie interwencji okazało się, że to nie jedyne jego przewinienie. Po sprawdzeniu danych mężczyzny w policyjnych systemach funkcjonariusze ustalili, że 45-latek jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Piszu, celem odbycia 45 dni pozbawienia wolności za niezapłaconą grzywnę w wysokości ponad 1400 złotych. Mężczyzna w ubiegłym roku popełnił przestępstwo w momencie, gdy jednego dnia wdarł się do cudzego domu, a kolejnego na cudzą posesję i wbrew żądaniom właścicieli tych miejsc nie opuścił. Podczas interwencji mężczyzna był pijany. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Na noc trafił do policyjnego aresztu, a następnie do zakładu karnego – informują warmińsko-mazurscy policjanci.

ZOBACZ TAKŻE:

Poszukiwany wrócił na urodziny syna. Kryjówka, która znalazł okazała się kiepska

Fot. główna ma charakter poglądowy. Źródło policja.gov.pl

WieleLiter.pl