Podczas koncertu rapera Maty ewakuowano mieszkańców jednego z pobliskich bloków

Mieszkańcy jednego z bloków na warszawskim Bemowie sobotni wieczór spędzili poza domem. Strażacy przeprowadzili ewakuację budynku.

W sobotę 2 października strażnicy miejscy otrzymali alarmujące zgłoszenie, że jeden z budynków przy ulicy Sołtana cały drgał. Funkcjonariuszy wezwano ponieważ zarządzono ewakuację budynku.

Na miejscu były: straż pożarna, pogotowie ratunkowe, pracownicy Centrum Zarządzania Kryzysowego i policja. Teren wokół budynku wygrodzono taśmą ostrzegawczą, a mieszkańców ewakuowano z lokali. Po dokładnych oględzinach budynku stwierdzono, że lokatorom nic nie zagraża. W pobliżu nie były prowadzone żadne prace budowlane, które mogłyby naruszyć konstrukcję. Jak stwierdzili strażacy powodem takiego zachowania się budynku był prawdopodobnie… koncert na lotnisku Bemowo – relacjonują strażnicy miejscy z Warszawy.

Na lotnisku Bemowo odbywał się w tym czasie koncert rapera Maty. Jak informuje portal o2.pl mieszkańcy nie słyszeli muzyki, część z nich odczuwała wibracje.

– Przeżyłam kiedyś trzęsienie ziemi we Włoszech. To było podobne uczucie, choć drgania były słabsze – powiedziała portalowi o2.PL lokatorka z VI piętra.

Po zakończeniu koncertu drgania ustały.

ZOBACZ TAŻE:

Straszliwy huk: “Jakby z kilkuset wrzaskliwych karabinów strzelano”

Fot. ma charakter poglądowy autor Franciszek Vetulani/Wikimedia. Źródło Straż Miejska Warszawa, o2.pl

WieleLiter.pl