Po dwóch latach wraca wielkie święto miłośników piwa

Dwunasta edycja Warszawskiego Festiwalu Piwa po dwuletniej przerwie będzie z pewnością wyjątkowa.  Około 60 browarów, 450 kranów, około 1000 różnych piw, w tym ponad setka premier i beczek przygotowanych specjalnie na festiwa. 17 najlepszych foodtrucków, jakie udało nam się znaleźć. Koncerty, gry, szkolenia i degustacje. Przybędą goście zarówno z Polski i z zagranicy. Niesamowici, przyjaźni i otwarci, bo przecież dobre piwo łączy, a nie dzieli.

– Edukujemy, promujemy najlepszych, bawimy się dobrze i bezpiecznie. Warszawski Festiwal Piwa to niepowtarzalna okazja, aby zapoznać się z aktualnymi modami, które rządzą światem piwa, oraz docenić poziom polskiego piwowarstwa. Wydarzenie dla ciekawych ludzi, którzy chcieliby zobaczyć świat piwa w jego najlepszej odsłonie i zadeklarowanych jego miłośników, którzy polują na najlepsze smaki. Dysponujemy też nieograniczoną liczbą miejsc siedzących na otwartym powietrzu, gdzie nasi goście bez stresu będą mogli delektować się piwem – podkreślają organizatorzy WFP Paweł Leszczyński i Jacek Materski. – Jesteśmy niezależni od dużych firm i korporacji. Na Festiwal zapraszamy tylko małe, polskie browary (i najciekawszych gości zza granicy). To one promują etos piwowara i prezentują piwa, które ciężko znaleźć w sklepach (a duża część w ogóle nie trafia do butelek!). Najlepiej smakuje świeże, nalewane prosto z beczki, przez pracownika browaru lub samego piwowara, który – zgodnie z przyjętą przez nas zasadą – musi być obecny na miejscu. Dzięki temu naturalnie nawiązuje nić porozumienia z festiwalowymi gośćmi, stwarzając okazję do wzajemnego poznania i rozmów. Dobre relacje są dla nas niezwykle ważne. Przy tak wysokim poziomie i zróżnicowanej ofercie każdy znajdzie coś dla siebie.

Zapytaj Piwnego Przewodnika!

Dla osób, które ilość wystawców i piw przyprawi o zawrót głowy, mamy ratunek – Piwnych Przewodników – to specjaliści zwracający na siebie uwagę koszulkami z
charakterystycznym nadrukiem. Chętnie doradzą, czego warto spróbować i jak poruszać się na festiwalu. To nasi przyjaciele, dla których rozmowa o piwie jest prawdziwą przyjemnością, a ich hobby to edukowanie innych. Mają gigantyczną wiedzę i bardzo chętnie się nią dzielą.

Bilety na Warszawski Festiwal Piwa dostępne są w sprzedaży w serwisie Eventim – można wybrać między karnetem na całe wydarzenie (25 zł), jednorazową wejściówką (15 zł) lub biletem premium (50 zł), który poza karnetem, zawiera specjalną szklankę festiwalową wraz z nosidełkiem. W miarę dostępności miejsc oferujemy też bilety na degustacje, warsztaty i szkolenia. Podczas samego festiwalu będzie można zakupić bilety jednorazowe (również w cenie 15 zł) oraz
wejściówki na dodatkowe punkty programu, jeśli tylko będą wolne miejsca. Warszawski Festiwal Piwa – 12. edycja 7–9 października, Miejski Stadion Legii Warszawa, ul. Łazienkowska 3.  czw. 16-0, pt. 12-0, sob. 12-0

A co do powiedzenia o tej edycji mają niektórzy piwowarzy i wystawcy, którzy będą obecni na Warszawskim Festiwalu Piwa? (kolejność przypadkowa)

1. Artur Karpiński z Browaru Golem: Super, że w końcu, po pandemicznej przerwie, Warszawski Festiwal Piwa powraca, a my ponownie jesteśmy jego częścią. Bierzemy ze sobą dwie nowości w stylach mało popularnych, ale przez nas kochanych: BLACK IPA oraz FOREIGN EXTRA STOUT, a jako sztos nad sztosy zaprezentujemy THE ULTMATE ABYSS – czyli wymrażany imperialny stout leżakowany dwa lata w beczce po bourbonie. Zapraszamy na trzecie piętro!

2. Sebastian Pabiszczak z Browaru Harpagan: Nasze serduszka wielce się radują na powrót na 3. piętro Warszawskiego Festiwalu Piwa! Przecież to jeden z najważniejszych eventów w ciągu roku, a w 2020 musieliśmy się obyć się smakiem… Co zabieramy ze sobą z Poznania? Będzie można spróbować naszego najnowszego DDH Amercian Wheata, który udowadnia, że popularne Hazy IPY to nie wszystko, można na rynku zawsze znaleźć coś równie pijalnego, równie mocno nachmielonego i tak samo fajnego! Na WFP powróci też Imbryczek Destrukcji! Zaprezentujemy nową warkę piwa, od którego zaczęła się nasza przygoda! Mamy też odłożone dwa fajny sztosy! To co, do zobaczenia na 3. piętrze?

3. Kamil Tchórzewski i Maciej Uszpolewicz z Browaru Ukiel: Jesteśmy małym browarem rzemieślniczym z serca Warmii, czyli Olsztyna i na WFP zadebiutujemy w Strefie Nowych Browarów. Przywieziemy kilka piw w tym West Coast IPA, czyli nasze piwo flagowe. Położenie browaru na zachodnim brzegu jeziora Ukiel w końcu do czegoś zobowiązuje. W tym piwie nie żałowaliśmy aromatycznego chmielu Mosaic, dającego zarówno goryczkę jak i mocne nuty owocowe. Przywieziemy też A Nasza APĘ. Za jej aksamitny lekko herbaciany smak odpowiada mieszanka amerykańskich chmieli: Mosaic, Simcoe, Citra. Nasze stoisko posiadać będzie 6 kranów, oprócz wcześniej wymienionych styli piwnych dostępne bedą również : Pils, Pszeniczne, Belgijski Blond oraz Porter Bałtycki. Bardzo się cieszymy, że przyjeżdżamy do Warszawy. Do zobaczenia na festiwalu!

4. Łukasz Rokicki z Browaru Maltgarden: Cześć, oczywiście przywozimy dużo energii z Kołobrzegu. :-) Będą premiery The Middle Of Silence 2021, 3 najnowsze Hazy IPA, Kellerbier we współpracy z Funky Fluid oraz dużo naszych butelek, puszek. Przywieziemy też nasze szkło z Maltgarden Beer & Food, więc będzie opcja zakupu. Z ciekawostek w czwartek o 18:30 będziemy mieli płatne warsztaty na których będzie również szef kuchni Maltagrden Beer & Food Maciej Jeleń. Będzie można spróbować naszych piw w tym piwa Barrel Aged, oraz naszych słynnych kiszonek robionych na solance z Kołobrzegu. Zapraszamy! 

5. Łukasz Śledziński z Browaru Przetwórnia Chmielu: Na Warszawskim Festiwalu Piwa pojawimy się po raz pierwszy na drugim piętrze. Po udanym debiucie festiwalowym w 2019 roku teraz doczekaliśmy się ponownej edycji. Zabieramy ze sobą szeroką reprezentacje piw z naszego browaru – Przetwórni chmielu. Szczególnej uwadze polecamy jasne mocno chmielone desitki (10Blg), w których zaczęliśmy się specjalizować od początku tego roku. Dodatków będziemy mieli specjalna wersję piwa Quadruppel w belgijskim stylu. Z ciekawostek na stoisku dostępnym będzie również Cydr oraz piwo uwarzone w kooperacji z Cydrem Pelnia. Co to będzie? Sprawdźcie sami na naszym stoisku między 7, a 9 października na stadionie Legii w Warszawie!

6. Marek Dziubonos z Browar Markowy: Oczywiście, można się spodziewać, że przywieziemy mnóstwo dobrego piwa ze wschodu. Będzie premierowo Król Puszczy czyli West Coast IPA który wcześniej miał być Stanem Wyjątkowym, ale z różnych przyczyn postanowiliśmy zmienić nazwę. Będzie też nasza klasyka, czyli Kornik, Wilczy Szlak, Kosy Most, Carskie. Jak zwykle staramy się aby piwa były w najlepszej jakości i kondycji. Do zobaczenia!

7. Jurek Gibadło z Browaru Brokreacja: Przede wszystkim bardzo się cieszymy, że wreszcie możemy spotkać się w Warszawie na WFP – tęskniliśmy za tym festiwalem, tymi ludźmi, tym miejscem i z niecierpliwością czekaliśmy, aż wreszcie okoliczności pozwolą na organizację tej edycji. Specjalnie na tę okazję trzymaliśmy ostatnią beczkę jednego z naszych najlepiej ocenianych piw w historii, poniekąd legendarnego już Imperialnego Nafciarza 18 Months Aged (Whisky Rye Imperial Brown Porter BA). Zaprezentujemy również nasze drugie podejście do torfowych mocarzy, czyli najnowszą odsłonę piwa Buried Alive, tym razem leżakowaną w beczkach po rumie. Do tego, rzecz jasna, przegląd Potionów, nasze zapuszkowane IPA (również w wersji lanej), w tym zbierający świetne recenzje Homelike – DDH IPA z polskimi chmielami. Cho na trzecie piętro! Będzie się sporo działo. :)

8. Łukasz Leoniuk z Browaru Waszczukowe: Na Warszawski Festiwal Piwa przygotowujemy dużo premierowych piw. Przede wszystkim, chcemy pochwalić się naszą piwną kooperacją z Arkadiuszem Tańculą, zawodnikiem MMA i aktorem. Wraz z nim wypuszczamy na rynek piwo z terpenami, czyli olejkami eterycznymi z konopi indyjskiej. Będzie bardzo owocowo i trawiaście. Kolejną godną uwagi premierą będzie turbo słodki Coconut Marshmallow Pastry Imperial Stout. Do tego piwa dodaliśmy maltodekstrynę, dzięki czemu będą mogli je skosztować piwosze nietolerujący laktozy. Piwo ma 30 Plato i 10 procent alkoholu. Szykuje się niezły deserek. Dla koneserów piw mocnych przygotowaliśmy beczkową wersję naszego Imperialnego Portera Bałtyckiego. Tym razem piwo leżakowało w beczkach po bourbonie Buffalo Trace. Premierowo polejemy również Sabro Single Hop New England IPA. Sabro, które skradło nasze serce, postanowiliśmy dodać jako jedyny chmiel do piwa. W Sabro wyczujecie wyraźny aromat owoców tropikalnych, kokosa i mięty. Mamy dla was jeszcze dwie kawowe premiery, które stworzyliśmy w kooperacji z naszymi przyjaciółmi z browaru Raduga. Bynajmniej, nie będą to piwa ciemne. Zrobiliśmy dwie warki Double Dry Hopped IPA z dodatkiem kawy z Salwadoru i Kolumbii. Piwo z kawą Los Pirineos z Salwadoru pachnie jaśminem, nerkowcem, czerwonymi pomarańczami i czereśnią. W drugiej „ipce” z dodatkiem kawy La Jamaica z Kolumbii wyczuwamy nuty szarlotki, rabarbaru, winogron i żółtej śliwki. O inspirację i dobór kaw zadbał kofimatik.pl Oprócz nowości na kranach pojawi się nasz flagowiec, czyli Janusz Moczywąs, piwo w stylu Dortmunderr Export, Pils na Fazie, zrobiony w kooperacji z vlogerem Dawidem Fazowskim oraz Citra Single Hop IPA.”

9. Michał Łojewski z Twój Browar: Sklep dla piwowarów domowych Twój Browar na swoim stoisku zaprezentuje nowe produkty marki Grainfather. Znany piwowarom domowym producent rozszerza swoją ofertę kociołków zacierno warzelnych oraz tanków fermentacyjnych. Będzie to absolutna premiera, prezentowany sprzęt to pierwsze egzemplarze, które przyjechały do Polski. Grainfather poszerza swoją ofertę o nowe pojemności kotłów, roziwązania techniczne a także wprowadza serię sprzętu na mniej zasobną kieszeń. Na stoisku Twojego Browaru, oficjalnego dystrybutora marki Grainfather, będzie można nie tylko obejrzeć całą linię produktów, ale również porozmawiać z ekipą sklepu, która na dotychczasowym sprzęcie niejedno piwo uwarzyła. Dla gości stoiska zainteresowanych kupnem, przygotowane są bony rabatowe na zakup produktów Grainfather. Ilość bonów ograniczona!

10. Piwowarzy z Browaru Magic Road: Magic Road to browar powstały z pasji trzech świrów – Bartka i Wojtka, którzy od trzech lat prowadzą warszawski sklep specjalistyczny White Whale, oraz kolejnego Bartka, znanego szerzej jako Liwko Liwko Skocz Po Piwko – piwowara domowego, laureata nagród i konkursów piwowarskich. Wszyscy trzej “siedzimy w piwie” po same uszy praktycznie od początków piwnej rewolucji. Zaczynaliśmy w domu, na małych garnkach. Potem liczne panele, degustacje, festiwale aż po założenie sklepu czy przejście na “duże garnki”. Własny browar był dla nas oczywistym, kolejnym krokiem i spełnieniem marzeń. Bo wierzymy, że po tylu latach zbierania doświadczeń, wiemy jak robić dobre piwo i chcemy to udowodnić także Wam. Bardzo cieszymy się, że zadebiutuje na Warszawskim Festiwalu Piwa w strefie nowych browarów. Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że pojawimy się na stołecznym festiwalu, w mieście, z którym jesteśmy związani prywatnie i zawodowo. Będziemy mieli ze sobą kilka premier. W zasadzie większość piw serwowanych na WFP to nowości. Będą to zarówno piwa obficie chmielone jak i kwaśne. Szykujemy też pewną niespodziankę. Śledźcie nasze media społecznościowe by być na bieżąco. Będziemy mieli też nasze firmowe szkło.
Do zobaczenia!

11.  Damian Binkiewicz, Lukasz Muras oraz Jakub Kawa z Browaru Ziemia Obiecana: Długo czekaliśmy na kolejną edycję Warszawskiego Festiwalu Piwa. Po rocznej przerwie z wiadomych przyczyn na festiwal przygotowaliśmy szereg nowych, nieprezentowanych jeszcze piw. Przywieziemy to w czym czujemy się najlepiej oraz to z czego jesteśmy znani i lubiani. Czyli nowofalowe IPA chmielone ekstremalnymi ilościami chmielu na aromat oraz pozostając w przyjemnych owocowo-soczkowych klimatach dobrze nam wychodzące słodko kwaśne soury. To będzie rdzeń naszych festiwalowych specjałów. Na deser natomiast szykujemy coś specjalnego. Limitowaną edycję piwa wymrażanego z odjechanymi dodatkami, które przygotowaliśmy jeszcze w starej lokalizacji browaru korzystając z zimowej aury jaka nawiedziła nas na początku tego roku. 100% craft, 0% ściemniania! Widzimy się na stoisku!

12. Witold Borczyk z Mazowieckiego Oddziału Terenowego Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych: Czy WFP to tylko piwo z komercyjnych browarów? Oczywiście, że nie! Zapraszamy na wydarzenia, związane z piwami domowymi, które organizuje Mazowiecki Oddział Terenowy Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych. W czwartek na dużej scenie chłopaki z Browaru Domowego Ulewa pokażą tajniki warzenia piwa z domu. Od g. 17 do g 18 będziecie mogli zobaczyć jak w warunkach domowych, nie posiadając zaawansowanego sprzętu można samemu stworzyć piwo rzemieślnicze. W piątek wieczorem o godz. 20 zapraszamy wszystkich trybuny na ogłoszenie wyników Warszawskiego Konkursu Piw Domowych – drugiego pod względem wielkości konkursu w Polsce. Zobaczcie dumni piwowarzy dostają medale za swoje osiągnięcia oraz kto dostał Grand Prix konkursu i uwarzy komercyjnie z Browarem Pinta swoje piwo, które trafi do sprzedaży. W sobotę natomiast zapraszamy do poznania wyników dużo mniejszego lokalnego konkursu piw domowych o nazwie Mazowiecki Beer Challange, którego dwóch zwyciezców uwarzą piwo z Browarem Palatum.  Oczywiście, przez cały okres festiwalu, będziecie mogli nas znaleźć przy scenie głównej na Stoisku Mazowieckiego Oddziału Terenowego Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych, gdzie będziecie mogli dowiedzieć się wszystkiego o stowarzyszeniu, warzeniu piwa w domu, kupić gadżety oraz spróbować domowego piwa.

13. Sylwia Zielińska z Browaru Incognito: Na Warszawski Festiwal Piwa jedziemy już 4 raz. Premiera naszego browaru miała tu miejsce w lipcu 2018 i ciepło ją wspominamy. Długo nie mogliśmy się doczekać aby być tu kolejny raz więc przygotowaliśmy 8 piw. Kilka z nich wpisało się już w naszą stałą ofertę ale przede wszystkim chcemy zaprezentować nowe piwo premierowe ENTER A DRAGON Imperialna hazy IPA choć można by ją nazwać imperialna New England IPA dużo ciała, cytrusów więc liczymy, że wszystkim posmakuje 🙂 Na pewno nie zabraknie piw z owocami, chociażby Out of Africa Tropikalnej IPA z mango i ananasem, czy Phantom kwaśnej IPA z marakują. Dla wielbicieli klasyki i goryczki przygotowaliśmy Rebel West Coast IPA w wersji klasycznej czyli jest wytrawnie, cytrusowo, żywicznie i goryczkowo oraz nasze kooperacyjne piwo z blogerką NIEWYPARZONĄ PUDERNICĄ w stylu Imperialnej IPA. Mamy także Carnival Earl Gray IPA bardzo dobrze zbalansowaną “herbatkę” z dobrze wyczuwalnymi nutami cytrusów a w tle bergamotka… Pyycha :). Oczywiście nie zabraknie także delikatności na naszym stoisku gdyż przygotowaliśmy piwa takie jak Joker Rye IPA czy Luchador hazy APA, które są bardzo cytrusowe, delikatne z gładką goryczką. Ale aby nie znudzić beergeeków mamy także coś ciemnego czyli nasza medalowa Black IPA Back to Black. Tym piwem zdobyliśmy brązowy medal na KPR w 2019r. Przygotowaliśmy także trochę szkła, gadżetów oraz małą zmianę looku, więc już się nie możemy doczekać aby zobaczyć się z Wami na naszym stoisku na drugim piętrze!

14. Mateusz Matyaszek z Browaru Bury: W tym roku Browar Bury na WFP przygotowuje solidnych przedstawicieli dolnej fermentacji. Z pewnością nie zabraknie naszej złotej medalistki z KPR – Desitki. Na innym kranie poleje się również Pils Cesarski, czyli 14stka z solidnym nachmieleniem na goryczkę i lekkim twistem w wykonaniu między innymi Citry w dry hoppingu. Dedykowany rollbar z czterema kranami zajmą Portery Bałtyckie. Zagoszczą tutaj trzy premierowe wersje BA naszego Porteru Bałtyckiego 22′ – Whisky Laphroaig, Bourbon Woodford oraz Jamaican Rum. Ponadto czwarty kran zajmie wersja bazowa, aby jeszcze dokładniej wskazać wpływ każdej z beczek na to piwo. Planujemy też premierę nowej ipki, więc stay tuned. W zapasie zabieramy czystej krwi RISa, leżakowanego ponad rok w tanku, i kolejne miesiące w chłodni. Symboliczna ilość 11 litrów, warto polować! Mateusz. 

15. Dominik Połeć z Browaru Green Head: Będziemy po raz pierwszy na drugim piętrze, czym się jaramy. Planujemy mieć 10 kranów, 9 piw z regularnej oferty i 1 kran na specjalne wersje podłączane rotacyjnie. Na 9 regularnych kranach: 1. Mangoid – Mango Sour Ale – pierwszy sour uwarzony w Green Head, wg tej samej recetury co Cieszyńkie Sour Mango Ale; 2. Caliope – Calamansi Sour IPA – mocny strzał Calamansi, mega orzeźwiający; 3. Red Giant Raspberry IPA – dobrze zbalansowane mocno nachmielone IPA z dodatkiem mrożonych malin, wanilii i laktozy; 4. High Five – Hazy Pale Ale w kooperacji z 3 warszawskimi lokalami – Hoppiness, Kufloteka, Szyszka Chmielu; 5. Solaris 2 – Midwest IPA – piwo łączące świat West Coast i Hazy IPA; 6. Classic Weizen – najświeższa warka klasycznego Hefeweizena, tym razem po raz pierwszy na płynnych drożdżach; 7. Green Venom – Oak Aged Extra Stout – w wersji podstawowej, na azocie oraz wersji brett
PREMIERY: 8. No Boundaries – Red Rye IPA w kooperacji z browarem Przełom, z dodatkiem trawy żubrowej; 9. Space Monkey 2 – najnowsza Double IPA;
10. Kran na specjalne wersje – po 1 kegu rotacyjnie m.in. Hoppy Sour, Kveik Chocolate Stout, alternatywna wersja Solaris 2 na kveikach chmielona Strata i Idaho 7. A ponadto po raz pierwszy zaprezentujemy puszki rozlane na nowej maszynie.

16. Marek Kamiński z Browaru Kingpin: Na Warszawskim Festiwalu Piwa jesteśmy od jego początku, od pierwszej edycji. To dla nas szczególna impreza i obowiązkowe punkty w naszym corocznym kalendarzu imprez. Do Warszawy przywozimy zawsze to co mamy najlepsze. W tym roku z naszych kranów poleją się dwa bardzo wyjątkowe piwa, Melancholia i Melodrama, leżakowane w beczkach dębowych po sherry Pedro Ximénez Saison i Wild Ale, mocno limitowane piwa, niedostępne w butelkach, a i z beczki tylko na imprezach, na których jesteśmy osobiście. WFP to prawdopodobnie ostatnia festiwalowa okazja by spróbować tych piw. Poza tym zabieramy też leżakowanego w beczkach po Laphroaig mocnego, intensywnego ciemnego Braggota z jego 30,0 Plato i 12,5% alkoholu. Będą też nasze ostatnie Hazy IPA i Double IPA, a dla odpoczynku i zresetowania kubków smakowych, nasz Pils z odrodzonym chmielem Tomyskim. Serdecznie zapraszamy wszystkich na festiwal i odwiedziny u nas na trzecim piętrze!

17. Ziemowit Fałat z Browaru Pinta: PINTA na WFP czeka na Was tam gdzie zawsze – na 2 piętrze, w okolicach sceny. Osobiście przywozimy piękny zestaw premier, nowości i klasyków. Będziemy aktywni na stoisku ale także poza stoiskiem. Przywieziemy: Premiery:  pierwsze dwa piwa z serii Psst… #everydayIPATo początek nowej serii, która uwarzylismy z myślą o szerokiej dostępności i przystępności Do Warszawy przywieziemy dwie pierwsze wersje:  Monday i Tuesday: PINTA Psst… It’s Your Monday IPA DDH Hazy IPA
15,0°Plato / Alk. 6,0% obj. / 15 g/l   Chmiele: do kotła: Flex; na whirlpool: Centennial; na zimno do tanku: Rody Hodowlane 20/20, Idaho 7, Simcoe Cryo Hops, Enigma oraz PINTA Psst… It’s Your Tuesday IPA DDH West Coast IPA 15,0°Plato / Alk. 6,5% obj. / 15 g/l  Chmiele: do kotła: Flex; na whirlpool: Columbus, Cascade; na zimno do tanku: Chinook, Centennial, Citra. Będą też mowości HBC-586 Superstar – październikowa PINTA Miesiąca: Hazy IPA chmielone tylko jedną odmianą: HBC-586; Dyniamit w wersji 2021; Hop Pokus – Black IPA z nową recepturą i etykietą po rebrandingu; Farm To Pint – koperacja z amerykańską farą chmielu Wycoff Farms Inc. Nie zabraknie klasyków w tym piw:  Atak Chmielu czy Pierwsza Pomoc. W piątek o godz. 17 zapraszamy na degustację 5 sztosów z PINTY w towarzystwie Bartka Ociesy, głównego piwowara PINTY.  Również w piątek o godz. 20:00 na murawie stadionu,odbędzie się ogłoszenie wyników Warszawskiego Konkursu Piw Domowych.  Zwycięzca Konkursu odbierze gratulacje od PINTY i  jak co roku pojedzie do Wieprza, aby wspólnie uwarzyć PINTĘ Grand Prix  – piwo wg zwycięskiej receptury.

18. Przemek Szyduk z Rock Browar Jarocin: Cieszymy się, że kolejny raz będziemy mogli brać udział w Warszawskim Festiwalu Piwa. Zabieramy dla Was wiele niespodzianek. Spektrum doznań przy stoisku Rock Browar Jarocin będzie w tym roku bardzo szerokie. Będziecie mieli także okazję spróbować Amerykańskiego Pilsa, który zdobył Złoty Medal na tegorocznych Chmielakach Krasnostawskich. Powrót na Stadion Legii kojarzy nam się z powrotem do domu, gdzie rodzina i przyjaciele wspólnie przeżywają opowiadane historie przy kuflu doskonałego piwa. Zapraszamy do Rock Browar Jarocin!

19. Łukasz Dudkowski z Browaru Zakładowego: To jeden z naszych ulubionych festiwali, dlatego cieszymy się, że impreza w końcu dojdzie do skutku. Ale nie chodzi tylko o piwo, premiery i trzydniową zabawę. Najbardziej cieszy nas, że zobaczymy ludzi, których przecież tak dawno nie widzieliśmy. Warszawa nigdy nie zawiodła więc liczymy, że i tym razem będziemy mieli sporo pracy. Wiadomo, że praca z piwem to przyjemność. Jeśli chodzi o piwa specjalne to przywieziemy m.in. turbo owocowego kwasa z naszej nowej serii pt. Owocowa Fantazja. Ma być ekstremalnie.

20. Przemek Leszczyński z Browaru Profesja: Profesja to …. wiedza, rzetelność i zawodowstwo. Każdy z naszego Zespołu działa w oparciu o te właśnie zasady, wkładając w Browar całe swoje serce i pasję. Wywodzimy się z wrocławskiego środowiska piwowarstwa domowego. Warzenie piwa stało się Naszą Pasją a Jakość znakiem rozpoznawczym. Warzymy na własnym sprzęcie, używamy wyłącznie płynnych drożdży własnej propagacji oraz najwyższej jakości surowców. W naszej ofercie znajdziecie klasyczne gatunki: pszeniczne, portery bałtyckie czy stouty, nowofalowe style z konkretną goryczką (IPA, APA), piwa bezalkoholowe, czy wyjątkowe piwa z linii premium (leżakowane rok w beczkach lub z dodatkiem naturalnego miodu), ale też fani piw lekkich z owocami znajdą coś dla siebie – edycja kwaśnych piw z malinami, rabarbarem czy wiśnią i truskawką. Na WFP przygotowaliśmy dla Was wiele piwnych nowości, w tym – premierę Szlachcica (DDH Kveik Session IPA). Na kranach będą dostępne: Rockman (Imperial IPA), Beach Boy (Watermelon Session Ale – Arbuzowy), Cosplayer (Session IPA), Bard (APA), Alchemik (Wild AIPA), Inżynier (Dortmunder Export Lager), Miksolog (American Kveik IPA), Barman (Australian Kveik IPA), Karczmarz (Polish Kveik IPA) oraz Szlachcic (DDH Kveik Session IPA). Dodatkowo zabierzemy pełną ofertę naszych piw w butelce i puszce 

21.  Rafał Ruszkiewicz z Browaru Tarnobrzeg: Browar Tarnobrzeg to powstały w 2017 roku browar rzemieślniczy, założony przez 3 pasjonatów i praktyków – Michała Wójcika, Rafała Ruszkiewicza i Kamila Burdzy. Jest to pierwszy w Polsce browar Kraftowy odbudowany w pomieszczeniach starego browaru tarnobrzeskiego, funkcjonującego przez 120 lat, aż do zamknięcia w 1979 roku. Pasja i zaangażowanie założycieli przyczyniło się do odtworzenia produkcji piwa w nowej, odświeżonej formie w myśl filozofii tworzenia piwa naturalnymi metodami z najlepszych składników. Już w najbliższy weekend – 07-09.10 odbędzie się Warszawski Festiwal Piwa, więc nie pozostaje nam nic innego jak tylko zaprasić Was do spędzenia go razem z nami. Do ugaszenia pragnienia proponujemy:  Tarnobrzeskie jasne pełne – Light Lager; Tarnobrzeskie pszeniczne – Hefeweizen; Awatar – AIPA; Gangstar – American Lager; Nektar – NEIPA; Santarosa – podwójna pszenica z różą; Tarantula – Tropical Fruits Wild Sour (ilość mocno ograniczona). I nasze propozycje z CBD (jedyne piwo w Polsce z prawdziwą i naturalną zawartością kanabidiolu! – pierwsze w Polsce): Hemp and Brew CBD Pale Ale – Cannabis Pale Ale; Hemp and Brew CBD Pszeniczne z różą – Cannabis Hefeweizen mit Rose i Hemp and Brew CBD American Lager – Cannabis American Lager. 

22. Małgorzata Węgierska Craft: Warszawski Festiwal Piwa zawsze był dla mnie ważnym wydarzeniem w roku. Podczas tej edycji nie spotkacie mnie przy stoisku z piwem, ale będziecie mogli zobaczyć mój nowy projekt – naturalne świece sojowe. :-) Zgodnie z filozofią zero waste, do produkcji wykorzystuję bezzwrotne butelki po piwie, nadając im drugie życie! Jeśli jesteście ciekawi co można z nich „wyczarować” – zapraszam na 3 piętro!

23. Jarek Ośka z Browaru Dziki Wschód: Browar Dziki Wschód pojawia się na Warszawskim Festiwalu Piwa po raz pierwszy. Nie znaczy to jednak że jesteśmy nowicjuszami, mamy swoje doświadczenie z pracy na innych stoiskach, bywaliśmy też jako odwiedzający na wielu wcześniejszych edycjach WFP, a ja osobiście byłem na każdej. Wystawianie się na WFP to prestiż dlatego zaprezentujemy przekrój naszej oferty włącznie z imperialnymi stoutami leżakowanymi w beczkach po bourbonie oraz piwa dzikie. Od zawsze mocno wspieramy naszego lokalnego, najlepszego w Polsce chmielarza, Pawła Piłata z Polishhops, dzięki temu mogliśmy przygotować dwa piwa uwarzone wspólnie z przyjaciółmi z czeskiego browaru Clock – PL NEW WAVE NEIPA do którego trafiły nowe polskie odmiany chmielu takie jak Amora Preta, Książęcy, Zibi, Zombie i Zula oraz W SAMO POŁUDNIE – desitka ze świeżo zerwanymi chmielami odmian Marynka, Książęcy i Zula oraz nowym czeskim chmielem Most. Dodatkowo na jednym z nalewaków  zaprezentujemy kawę coldbrew uzyskaną z kawy leżakowanej w beczce, w której wcześniej leżakował nasz imperialny stout. Dzięki współpracy z palarnią Kawana napar otrzymany przez Brew Tank Clan zaskoczy niejedną osobę, a sama kawa będzie również dostępna w wersji do zaparzenia w domu. Zapraszamy więc na trzecie piętro. Liczymy na wiele ciekawych spotkań i rozmów bo WFP to przecież coś więcej niż tylko piwo, a na trzecim piętrze jak wiadomo wszystkim udziela się wspaniała atmosfera tego święta. Do zobaczenia!

24 Krzysztof „Kuli” Kula z Browaru Birbant: Nareszcie! Po dwóch latach przerwy meldujemy się w Warszawie. Nie mogliśmy się doczekać kolejnej edycji festiwalu i jak zwykle specjalnie na tą okazję przygotowaliśmy wszytko co mamy najlepszego. Pojawią się dwa zupełnie nowe piwa, których premiera będzie miała miejsce właśnie w na festiwalu. Oprócz tego stawiamy na piwa kwaśne leżakowane w drewnianych beczkach, będzie to owocowy RUBICON i TONAX z dodatkiem tonki. Nowofalowe, soczyste IPA to znak rozpoznawczy Birbanta więc oczywiście nie zabranie i takich tematów. Przywieziemy też coś dla miłośników klasyki, będzie to Pils i nasze oldschoolowe ultra IPA Kiss The Beast. Prywatnie mamy nadzieję na super zabawę i mnóstwo energetyzujących spotkań z fanami piwa i kolegami z branży. Tego nam najbardziej brakowało w czasie pandemii. Chcemy też oczywiście popróbować nowości z innych browarów… bo chyba o to chodzi w festiwalach.

25. Zuzanna Musielak z Browaru Nepomucen: Oczywiście, będą premiery, niespodzianki, którymi zaskoczymy tegoroczny festiwal 🙂 Na kranach pojawią się nasze sztosy Barrel- Aged, oraz piwa, które są w stałej ofercie, ostatnio mieliśmy dużo nowości, które pojawią się na festiwalu, są to piwa takie jak, Triple- triple, from the woodland, FAM, Magnificent, Imperialne pijże i wiele innych. Szczegółowe informacje zostaną udostępnione na stornie Facebooka, już niebawem. :-)

26. Piotr Pawlak z Browaru Wagabunda: Prawie 2 lata przerwy od ostatniej edycji WFP to zdecydowanie zbyt długo. Taka przerwa wymaga specjalnych działań. Zbroimy się już od dłuższego czasu. Przygotowaliśmy między innymi część piw które szykowaliśmy na odwołaną edycję.  Co przywiezie Wagabunda na „legie”? Nie zabraknie inspiracji podróżniczych, będzie na pewno Espada – sour z marakują, cytryną i pieczonym bananem. Będzie Zombie Nation – single hop ipa na nowym polskim chmielu Zombie od Polish Hops. Premierowo polejemy też 3 piwa otwierające naszą nową serię piw dzikich Surprise. To bardzo niewielkie partie – kilkadziesiąt butelek i kilka kegów, więc warto na nie zapolować. Dzikie, kwaśne, palone, owocowe – nierzadko łączące wszystkie te cechy na raz. Warszawski Festiwal Piwa to ludzie, więc oprócz piwa u Wagabundy spotkacie także fantastycznych ludzi. Ponownie spotkacie u nas ekipę z wydawnictwa Fabryka Słów. To wróży tylko jedno – kooperacyjne piwo. Tym razem z wizytą wpadnie Michał Gołkowski a na tapecie jest jego fenomenalny „Sybirpunk”. Kto czytał ten już wie, że tak kosmicznego podejścia do świata cyberpunku jeszcze nie było. A tej wizji przyszłości towarzyszyć będzie „Żygula” czyli sybirpunkowe pale ale, chmielone chmielem z przyszłości czyli eksperymentalną odmianą polskiego chmielu od Polish Hops pod tajemniczym numerem 5/39. Michał z ekipą wpadną do nas w czwartek więc koniecznie przyjdźcie spróbować jak smakuje przyszłość chmielarstwa, przybić piątkę z autorem, a jak grzecznie poprosicie to może i książkę z autografem (do nabycia na stoisku) kupicie. Mamy już ludzi i unikatowe piwa. Można mieć coś więcej? Żeby to wszystko jakoś ogarnąć, przyda się też kawa 🙂 Parzyć nie będziemy, ale znajdziecie u nas coś specjalnego – kooperacyjną kawę z poznańskim pubem Piwna Stopa i palarnią kawy Kahava. Peruwiańska kawa Quillabamba, leżakowana w beczce po piwie. A historia beczki jest nader ciekawa, bo prezentuje się następująco: Jim Beam -> The Pooh – Gryczany braggot, który spędził w niej ponad rok -> Miss HYsteria – Wild Imperial Milk Stout leżakowany przez 6 miesięcy. A po tym wszystkim w tej beczce wylądowała jeszcze kawa. Będzie zatem okazja spróbować piw które bezpośrednio wpłynęły na kształt kawy. Ludzie, książki, kawa, mnóstwo piwa, a to tylko jedno stoisko.

ZOBACZ TAKŻE:

Lało się piwo i deszcz. Relacja z piwnego Olsztyna (fotoreportaż)