Powiesił psa na taśmie. Grozi mu do pięciu lat za kratami

56-latek odwiedził swojego szwagra, z którym wspólnie pili alkohol. W pewnym momencie mężczyzna wyszedł z domu, aby – jak się później okazało – w okrutny sposób zabić psa.

Do zdarzenia doszło w minionym tygodniu na terenie gminy Kozłowo. W piątek (10.09.2021 r.) do Komendy Powiatowej Policji w Nidzicy zgłosiła się kobieta, która poinformowała dyżurnego o zabiciu psa. W trakcie przeprowadzonych czynności policjanci potwierdzili przekazaną przez 35- latkę informację i jeszcze tego samego dnia zatrzymali sprawcę przestępstwa.

– W trakcie przeprowadzonych czynności kryminalni ustalili, że 56-latek tego wieczoru odwiedził swojego szwagra, z którym wspólnie spożywał alkohol. W pewnym momencie mężczyzna wyszedł z domu – jak się później okazało – zabić psa. Sprawca przy użyciu plastikowej taśmy powiesił zwierzę w budynku gospodarczym, w wyniku czego doprowadził do jego padnięcia. Następnie truchło psa przewiózł i wyrzucił do pobliskiej rzeki. Pomimo przeszukania jej kilkuset metrów policjanci nie ujawnili padniętego czworonoga – relacjonują mundurowi.

56-letni mieszkaniec gm. Kozłowo został zatrzymany, usłyszał zarzut zabicia psa ze szczególnym okrucieństwem i przyznał się do popełnionego czynu, a prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór. Teraz o losie mężczyzny zdecyduje sąd. Zgodnie z zapisem art. 35 Ustawy o ochronie zwierząt za zabicie zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Fot. ma charakter poglądowy. 

ZOBACZ TAKŻE:

Chciał otruć psa sąsiadów, ale zwierzę okazało się inteligentniejsze

Fot. ma charakter poglądowy. Źródło policja.gov.pl

WieleLiter.pl