66-latka biła córkę klapkiem po twarzy, a także szarpała i wyzywała ją i męża

66-letnia mieszkanka Mazur od ponad trzech miesięcy kobieta wyzywała domowników. Zdarzało się też, że ich szarpała, biła oraz utrudniała korzystanie z mieszkania. 

Policjanci interweniowali w jednej z miejscowości na terenie gminy Biała Piska, gdzie agresywna kobieta nie chciała wpuścić domowników do wspólnie zajmowanego mieszkania. Na miejscu funkcjonariusze zastali zgłaszającą i jej 66-letnią matkę. Ustalili, że chwilę wcześniej między kobietami doszło do awantury, którą wszczęła starsza kobieta. W trakcie kłótni wyzywała dorosłą córkę, szarpała ją za ubranie i kilkukrotnie uderzyła klapkiem w twarz, a do tego wyganiała ją z domu. Matka pokrzywdzonej została zatrzymana w policyjnym areszcie jako sprawca przemocy domowej.

Po zebraniu materiału dowodowego przez śledczych zatrzymana kobieta usłyszała zarzut psychicznego i fizycznego znęcania się nad córką i mężem. Policjanci ustalili bowiem, że przemoc w tej rodzinie trwa od ponad trzech miesięcy. W tym czasie 66-latka bez powodu wszczynała awantury domowe. Wyzywała męża i córkę, szarpała ich i utrudniała korzystanie ze wspólnego mieszkania. Do tego biła domowników rękoma i różnymi przedmiotami. Zarówno mąż, jak i jej córka posiadali widoczne obrażenia na ciele. Decyzją prokuratora 66-letnia kobieta objęta została policyjnym dozorem. Tym samym zobowiązana jest do stawiennictwa w Komisariacie Policji w Białej Piskiej raz w tygodniu – relacjonują piscy policjanci. 

Za znęcanie się nad najbliższymi kobiecie grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności. 

Jesteś świadkiem lub ofiarą przemocy domowej? Pomoc znajdziesz na stronie niebieskalinia.info.

ZOBACZ TAKŻE:

Wezwał policję, bo był zły na siebie. Spotkała go zasłużona kara

Fot. ma charakter poglądowy. Źródło policja.gov.pl

WieleLiter.pl