Przez okno leciały talerze, słoiki, a nawet wazony. Finał był nieoczekiwany

Policjanci ze Złotoryi zatrzymali pijanego mężczyznę, który wyrzucał przez okno swojego mieszkania talerze, wazony, słoiki oraz inne wyposażenie swojego mieszkania. O jego dalszym losie będzie decydował sąd.

Do zdarzenia doszło w nocy, około godziny 23 w centrum Złotoryi.

–  58-letni mieszkaniec bloku wielorodzinnego, będąc w stanie nietrzeźwości wyrzucał z okien swojego mieszkania różne przedmioty. Były to między innymi wazony, talerze czy też słoiki. Lądowały one na chodniku oraz na drodze. Część z nich trafiła w zaparkowane tam pojazdy. Zostały uszkodzone cztery auta. Większość miała wgniecenia powłoki lakierniczej i zbite reflektory. W jednym została stłuczona tylna szyba. Poszkodowani oszacowali straty na kwotę niemal 4 tysięcy złotych. Na szczęście żaden z wyrzucanych przedmiotów nie trafił w osoby przechodzące w okolicach bloku – relacjonuje nadkom. Kamil Rynkiewicz z KPP w Złotoryi

Interweniujący policjanci zastali na miejscu świadków tego zdarzenia, jak i samego sprawcę. Po ustaleniu okoliczności podjęli decyzję o zatrzymaniu 58-latka. Był on kompletnie pijany. Badanie alkomatem wskazało 1,5 promila w jego organizmie. Na miejscu zabezpieczono ślady jak i wykonano oględziny zniszczonego mienia.

Mężczyzna po wytrzeźwieniu nie potrafił wytłumaczyć swojego zachowania. Usłyszał zarzuty zniszczenia mienia. O jego dalszym losie będzie decydował sąd. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

ZOBACZ TAKŻE:

Przyniósł policjantom reklamówkę, bo zapach skojarzył mu się z jednym

Fot. ma charakter poglądowy. Źródło policja.gov.pl

WieleLiter.pl