Włamali się dla żartu, odpowiedzą na serio

Dwóch 17-latków i 16-latek odpowiedzą za kradzież z włamaniem do budynku mieszkalnego w gminie Nałęczów. Młodzi ludzie nudząc się w wakacje, wpadli na pomysł „rozejrzenia się” po domu, z którego zabrali dwa telefony, drobną biżuterię i portfel z dokumentami. 

Zdarzenie miało miejsce w pierwszej połowie sierpnia na terenie gminy Nałęczów. Właściciel budynku mieszkalnego w jednej z miejscowości tej gminy zauważył, że pod jego nieobecność ktoś wszedł do mieszkania i dokonał kradzieży telefonów i drobnej biżuterii. Zginął także jego portfel z dokumentami. Policjanci, którzy zajęli się sprawą ustali, że sprawców mogło być kilku i że są to najprawdopodobniej mieszkańcy gminy Nałęczów i Wąwolnica.

– W tym tygodniu, realizując kolejne czynności w sprawie, kryminalni zatrzymali trzy osoby. To dwóch 17 latków i 16 latek. Wszyscy usłyszeli już zarzuty i zostali przesłuchani. Jak ustalili policjanci, młodzi ludzie, nudząc się w wakacje wpadli na pomysł sprawdzenia co znajduje się w domu zarośniętym krzakami. W tym celu odgięli drzwi wejściowe, a przez powstałą w ten sposób szczelinę najmniejszy z nich dostał się do środka i otworzył drzwi pozostałym. Następnie przeszukali budynek, zabierając z niego kilka przedmiotów, które po pewnym czasie wyrzucili. Z relacji właściciela domu wynika, że włamywacze zabrali dwa telefony komórkowe, drobną biżuterię i portfel z dokumentami – relacjonuje podkomisarz Ewa Rejn – Kozak.

Podczas przesłuchań młodzi ludzie oświadczyli, że włamali się tylko „dla żartu bo się nudzili”. Niestety szkody, które spowodowali swoim zachowaniem były jak najbardziej poważne, a kara, którą mogą ponieść za swoje zachowanie jest na serio. Sprawę 17 latków nadzoruje prokurator, najmłodszy z nich odpowie przed sądem dla nieletnich.

ZOBACZ TAKŻE:

Nieśmieszny żart, który może kosztować go wolność

Fot. ma charakter poglądowy; źródło policja.gov.pl

WieleLiter.pl