Ukradł samochód, bo był… otwarty

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież auta oraz usiłowanie kradzieży z włamaniem. Mężczyzna wykorzystał okazję, że samochód był otwarty, a w stacyjce klucz, więc odjechał nim jak swoim. Ponadto mężczyzna próbował ukraść między innymi różnego rodzaju osprzęt elektryczny z jednego z budynków należących do miasta. 

Policjanci Wydziału Kryminalnego z komisariatu w Jeleniej Górze w wyniku prowadzonych działań operacyjnych zatrzymali 43-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież pojazdu oraz usiłowanie kradzieży z włamaniem do budynku.

– Jak ustalili funkcjonariusze, 43-latek w nocy z 31 lipca na 1 sierpnia br. ukradł samochód zaparkowany na jednej z ulic w Jeleniej Górze. Wykorzystał okazję, że właściciel pozostawił otwarte auto, a w stacyjce klucz, więc odjechał nim jak swoim. Pokrzywdzony, kiedy zorientował się, że pojazd zniknął powiadomił o tym policję. Funkcjonariusze na podstawie zebranych informacji, a także analizy nagrań z kamer monitoringu, wytypowali i zatrzymali 43-latka jako podejrzewanego o popełnienie tego czynu. Ponadto policjanci ustalili, że mężczyzna 12 sierpnia br.. włamał się do jednego z budynków należących do miasta, a następnie chciał ukraść rury i osprzęt elektryczny. Ostatecznie nie udało mu się wynieść wybranych fantów, gdyż został spłoszony przez osoby postronne – relacjonuje asp. szt.. Monika Kaleta z KMP w Jeleniej Górze.

Śledczy wykonują teraz czynności skierowane głównie na odzyskanie skradzionego samochodu.

Zatrzymany mężczyzna za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

ZOBACZ TAKŻE:

Zmęczona spacerem wsiadła do cudzego auta i pojechała do przedszkola odebrać dziecko

Fot. ma charakter poglądowy. Źródło policja.gov.pl

WieleLiter.pl