Sprawdź jak zadbać o swoich czworonożnych pupili w upalne dni

Wysokie temperatury są męczące nie tylko dla ludzi, ale również dla zwierząt. Psy, koty i inne futrzaki nie pozostają obojętne na upały, które często oddziałują na nie silniej niż na ludzi. Jak zatem możemy im pomóc przetrwać gorące dni?

Chłodne miejsce w domu

Legowiska czy koce często są świetnym rozwiązaniem na chłodne, jesienne wieczory, ale w upały jedynie jeszcze bardziej ogrzewają ciało naszego pupila. Warto więc zorganizować naszemu futrzakowi miejsce w zacienionej przestrzeni o chłodnym podłożu. Jeśli zwierze kładzie się na kafelkach w łazience, pozwólmy mu na to. Wystarczy położyć cienki ręcznik na podłogę, tak aby nie leżał długo bezpośrednio na zimnej powierzchni i aby było mu wygodnie. Możemy nabyć także specjalne maty chłodzące, które przyniosą mu ulgę w najgorętsze dni.

Poranne i wieczorne spacery

W upalne dni najlepiej wybrać się z pupilem na dłuższym spacer wcześnie rano oraz późnym wieczorem, kiedy na zewnątrz jest nieco chłodniej. Podczas wyprowadzania psa unikajmy chodzenia po rozgrzanym betonie czy asfalcie, nad którym temperatura w czasie upałów może sięgać nawet 60 stopni, co może skończyć się poparzeniem łapek. W taką pogodę nie zmuszajmy także zwierząt do wysiłku.

Suchy czy mokry nos? Przy którym powinniśmy być bardziej uważni?

Warto pamiętać o zakupie większego pojemnika na okres letni, tak aby w trakcie naszej nieobecności zwierzę cały czas miało dostęp do picia. Woda, którą podajemy psom i kotom, powinna być letnia, a nie zimna, aby pupil nie zachorował na zapalenie gardła. Jeśli zauważyliście, że cieczy nie ubywa, nie ma się co martwić. Zwierzęta wiedzą, ile wody potrzebują i gdy będą spragnione, same podejdą do pojemnika. Powinno się jednak sprawdzać nosek psa czy kota – jeśli jest on suchy i pupil nadal nie chce pić, należy zmierzyć mu temperaturę bądź udać się bezpośrednio do weterynarza. 

Podczas naszej nieobecności

Jak jednak zadbać o naszego czworonoga, kiedy akurat nie ma nas w domu? Z pomocą przychodzą inteligentne kamery wewnętrzne, dzięki którym jesteśmy w stanie mieć podgląd na żywo, a także dostęp do nagrań z całego dnia, tygodnia czy miesiąca. Tego typu urządzenia posiadają zintegrowany mikrofon oraz głośnik, co umożliwia nie tylko nagrywanie dźwięków w otoczeniu, ale też prowadzenie rozmów głosowych z poziomu aplikacji z osobami czy właśnie zwierzętami w pobliżu kamery. Jeśli pies niszczy jakiś przedmiot lub mebel, z łatwością możemy wydać mu komendę głosową, a gdy denerwuje się, na przykład podczas letnich burzy, uspokoić go. Nie musimy cały czas patrzeć na ekran, aby być na bieżąco z sytuacją w domu. Dla przykładu kamera C6TC firmy Ezviz wykrywa poruszający się obiekt i automatycznie go śledzi, alarmując użytkownika poprzez wysłanie powiadomienia na telefon za pomocą specjalnej aplikacji.

Każdy właściciel kocha swojego pupila i jest w stanie zrobić wszystko, aby zapewnić mu bezpieczeństwo i komfort. Latem jeszcze bardziej powinniśmy zwracać uwagę na samopoczucie naszych zwierząt, a dłuższe spacery zostawić na chłodniejsze dni.

ZOBACZ TAKŻE:

Wrócili z Włoch z nietypowym gościem na gapę. Ostrzegł ich pies

Fot. ma charakter poglądowy. Źródło mat. prasowe

WieleLiter.pl