Gracz z Polski wygrał niesamowitą fortunę i pobił rekord wysokości wygranej

Piątek 13 sierpnia 2021 roku przeszedł do historii jako dzień, w którym jeden z polskich graczy Eurojackpot pobił rekord wysokości wygranej odnotowanej w naszym kraju w grach liczbowych. Od wczoraj wynosi on aż 206 550 000 złotych.

W puli na wygrane I stopnia przed piątkowym losowaniem było aż 410 000 000 zł (90 000 000 euro). I tak astronomiczną kwotą mógłby się cieszyć polski gracz, gdyby nie ktoś grający w Finlandii, na kuponie którego również znalazł się zwycięski zestaw wylosowanych 13 sierpnia 2021 roku liczb: 4, 31, 39, 43, 46 oraz 1, 4.

Pikanterii tej ogromnej wygranej dodaje fakt, że padła w piątek trzynastego! Ten dzień jest uważany za pechowy w wielu krajach, gdzie można nabyć kupon Eurojackpot. Aby odczarować tę datę, Totalizator Sportowy zachęcał graczy LOTTO do spróbowania szczęścia – na przekór przesądom! Najwyraźniej te działania poskutkowały! Od wczoraj bowiem osoba grająca w Polsce i gracz w Finlandii prawdopodobnie przestaną wierzyć w „pechową” trzynastkę. Obaj podzielą się główną wygraną w Eurojackpot – na ich kuponach widnieje dokładnie 5 z 50 i 2 z 10 liczb, które wylosowano w piątek wieczorem w Helsinkach. W tym bowiem mieście tradycyjnie ma miejsce cotygodniowe losowanie gry Eurojackpot.

Osoba grająca w Polsce zawarła kilka zakładów metodą chybił trafił w jednym z punktów LOTTO w powiecie bieruńsko-lędzińskim (woj. śląskie). Podobnie jak w przypadku poprzednich dwóch wygranych I stopnia w Eurojackpot w Polsce, Totalizator Sportowy nie będzie ujawniał nazwy miejscowości. Decyzja ta jest podyktowana względami bezpieczeństwa zwycięzcy.

Przypomnijmy, że wczorajsza astronomiczna kwota ponad 206 mln zł to absolutny rekord w grach Totalizatora Sportowego! Dotychczas palma pierwszeństwa pod tym względem należała do wygranej w Eurojackpot z 10 maja 2019 roku o wartości ponad 193 mln zł, która została odnotowana w powiecie piotrkowskim. Była to pierwsza główna wygrana w Eurojackpot w naszym kraju. Na trzecim miejscu plasuje się obecnie również wygrana I stopnia w Eurojackpot z 11 września 2020 roku – ponad 96 mln zł w powiecie pruszkowskim. Jak widać, gracze LOTTO w Polsce mają szanse na wygrywanie takich bajońskich sum – wystarczy dać szczęście losowi!

Właściciel kuponu wartego ponad 193 milionów złotych odebrał rekordową wygraną

Dla pełnego obrazu tej niebotycznej wygranej warto przypomnieć zasady gry w Eurojackpot. Występuje w niej 12 stopni wygranych – najwięcej spośród wszystkich gier LOTTO. Wygrane równe i wyższe niż 10 000 000 euro wypłacane są w euro, a na życzenie gracza w złotych. Pozostałe wygrane wypłacane są w złotych.

W Eurojackpot gramy, typując 5 z 50 liczb oraz 2 z 10 liczb. Liczby można wskazać samodzielnie lub wybrać metodę chybił trafił. Z każdego zakładu Eurojackpot, który kosztuje 12,50 zł, kwota 2,50 zł (25% stawki) przeznaczane jest na dopłaty, m. in. na rozwój sportu oraz kultury narodowej w Polsce.

W Polsce można grać w Eurojackpot od 9 września 2017 roku. Zakłady można zawierać w sieci naziemnej punktów LOTTO, poprzez stronę www.lotto.pl oraz w aplikacji mobilnej LOTTO.

Warto dodać, że dołączenie Polski do grona państw, w których była już dostępna ta gra, stało się możliwe dzięki zmianom w ustawie o grach hazardowych. Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO, uruchomił sprzedaż Eurojackpot w rekordowo krótkim czasie sześciu miesięcy od wejścia w życie nowelizacji ustawy.

Oprócz Polski w grze Eurojackpot uczestniczą następujące państwa: Chorwacja, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Hiszpania, Holandia, Islandia, Litwa, Łotwa, Niemcy, Norwegia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Włochy, Węgry.

Gra o miliony toczy się dalej! Już dziś do wygrania 12 000 000 zł w Lotto, a w nadchodzący piątek 46 000 000 zł w Eurojackpot. Zapraszamy do punktów LOTTO, na www.lotto.pl lub do gry w aplikacji mobilnej.

ZOBACZ TAKŻE:

Druga główna wygrana w tej samej kolekturze

Fot. ma charakter poglądowy. Źródło Lotto

WieleLiter.pl