Nowy sezon programu „Jestem z Polski”

Po raz kolejny TVN zaprasza w podróż dookoła świata w niezwykle inspirującym towarzystwie. Przewodniczkami  będą wyjątkowe kobiety, które postanowiły opuścić Polskę i zamieszkać w najróżniejszych zakątkach globu. W tym sezonie pokażemy, m.in. jak żyje się w prawdziwej włoskiej rodzinie na Sycylii, jak prowadzi wymarzony biznes na greckim Thassos, dowiemy się też czym może nas zaskoczyć Macedonia i Bułgaria oraz jakie są najpiękniejsze zakątki Teneryfy.

W nowym sezonie pojedziemy do najbardziej malowniczego miejsca w Macedonii – do Ochrydy. Mieszka tam sympatyczna polska góralka Ania wraz z mężem Iljasem. To co kocha najbardziej w kraju swojej drugiej połówki to spokojne podejście do życia i specyficzny luz. Macedończycy cenią sobie czas spędzany z przyjaciółmi i rodziną, a pieniądze nie są dla nich najważniejsze. Dodatkowo lubią Polaków, mają podobną mentalność, historię i język. Nic więc dziwnego, że Ania czuje się tam, jak w domu.

Odwiedzimy także Kasię i Tomka, małżeństwo z 20-letnim stażem. Kilkanaście lat temu na swój wakacyjny wypoczynek wybrali Thassos. Z miejsca zakochali się w greckiej wyspie i postanowili zamieszkać tu na emeryturze. Gdy jednak Kasia przeszła zawał, zdecydowali się nie czekać tak długo i zrealizować marzenia o przeprowadzce. Obecnie Kasia, która długie lata pracowała w farmacji, interesuje się kosmetyką naturalną. Jest również fanką ekologicznych warzyw, uprawia je w swoim ogrodzie. Jej gigantyczne pomidory stały się słynne w Thassos!

W kolejnych odcinkach przeniesiemy się do drugiej ojczyzny Weroniki. Ta młoda dziewczyna zakochała się nie tylko w Bułgarii, ale i w Bułgarze – przystojnym Hristo. Teraz prowadzi bloga, gdzie opowiada turystom o fantastycznych, wartych odwiedzenia zakątkach bałkańskiego kraju oraz rozprawia ze szkodliwymi stereotypami dotyczącymi jego mieszkańców. Pierwszy odcinek 13 sierpnia o godz. 22:25.

ZOBACZ TAKŻE:

Czego Polacy oczekują od prognoz pogodowych?

Fot., źródło TVN.

WieleLiter.pl