Na szczycie Pałacu Kultury i Nauki 4-latek włożył głowę między filary

Na tarasie widokowym Pałacu Kultury i Nauki na trzydziestym piętrze dziecko włożyło głowę pomiędzy betonowe słupki balustrady i nie mogło jej wyciągnąć. Na pomoc ruszyli stołeczni strażacy.

–  W dniu 01.08.2021r. o godzinie 18:23 do SK KM PSP m. st. Warszawy wpłynęło zgłoszenie, dotyczące dziecka lat 4, które  włożyło głowę miedzy betonowe filary. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów PSP, Kierujący Działaniami Ratowniczymi udał się na rozpoznanie. Ustalono, że na tarasie widokowym Pałacu Kultury i Nauki na 30. piętrze dziecko włożyło głowę pomiędzy betonowe słupki balustrady i nie mogło jej wyciągnąć – informuje mł. ogn. Marcin Krupka z warszawskiej straży pożarnej.

Działania zastępu PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ciągłym wsparciu psychicznym dziecka. Betonowe słupki oraz główkę dziecka posmarowano olejem roślinnym, następnie odpowiednio ułożono główkę dziecka i udało się ją uwolnić.

– Dziecko natychmiast zostało przekazane w ręce mamy. Rodzice odmówili pomocy medycznej dla dziecka. Chłopiec czuł się dobrze i dostał od strażaków maskotkę „misia ratownika”. Działania prowadzone były bez użycia specjalistycznego sprzętu. Na tym etapie zakończono działania PSP – podsumowuje Marcin Krupka.

ZOBACZ TAKŻE:

Dwulatek założył garnek na głowę i strażacy musieli wykazać się kreatywnością

Źródło Komenda Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy;  Zdjęcia: kpt. Stefański Michał

WieleLiter.pl