DHL wysyła SMS o zatrzymaniu paczki? Uważaj, to może być oszustwo!

To oszustwo powraca w każdym miesiącu. Niestety nadal osoby, korzystające z usług firm kurierskich nabierają się, tracąc dostęp do kont bankowych. Tym razem oszuści wykorzystują wizerunek DHL.

Otrzymujesz wiadomość SMS, z informacją, że Twoje zamówienie czeka na dostawę. Musisz potwierdzić przesyłkę, płacąc 1,99 zł. Wystarczy wejść w link i podać dane do kart płatniczych. Niestety w ten sposób możesz stracić wszystkie oszczędności z konta!

Słyszałem o takim ataku, ale…

To bardzo popularny atak, o którym nadal większość osób nie słyszała. Zawsze otrzymując takie wiadomości należy zachować ostrożność, ponieważ w łatwy sposób można zostać oszukanym.

Podejrzana wiadomość z linkiem? UWAŻAJ!

– Niestety, do sieci wycieka coraz więcej danych osobowych, co sprytnie wykorzystują oszuści, np. wysyłając takie wiadomości – tłumaczy Mikołaj Kowalski z CyberRescue.

Jeżeli otrzymaliśmy taką wiadomość, zawsze trzeba zadzwonić na infolinię danej firmy, instytucji i dowiedzieć się, czy faktycznie takie SMSy były rozsyłane. Jednak najważniejsze jest to, żeby pochopnie nie klikać w otrzymane linki i zastanowić się, czy faktycznie dana firma potrzebuje od nas danych do karty płatniczej.

ZOBACZ TAKŻE:

Dostałeś sms-a o niezapłaconym rachunku za prąd? Uważaj, to oszustwo!

WieleLiter.pl