Niebezpieczna pogoda w weekend

Weekend upłynie pod znakiem dynamicznej sytuacji pogodowej. W niedzielę na południowym wschodzie kraju wystąpią też warunki sprzyjające pojawieniu się trąby powietrznej.

Jak prognozuje IMGW, w nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane, gdzieniegdzie duże. Miejscami opady deszczu, głównie przelotne, a na wybrzeżu oraz krańcach południowych i wschodnich burze. Prognozowana wysokość opadów w burzach do 10 mm. Lokalnie mgły. Temperatura minimalna od 12°C do 17°C. Wiatr słaby i umiarkowany, a na wybrzeżu także dość silny i silny, przeważnie południowo-zachodni. Nad morzem porywy wiatru do 70 km/h, w czasie burz do 80 km/h.

W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami oraz przelotnymi opadami deszczu. W południowo-wschodniej połowie kraju i na wybrzeżu możliwe burze, lokalnie z gradem. Na południowym zachodzie opady deszczu o umiarkowanym natężeniu. Prognozowana wysokość opadów na południu i południowym wschodzie do 30 mm, lokalnie do 40 mm. Temperatura maksymalna od 20-21°C na zachodzie do 30°C na wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych i zachodnich. W czasie burz porywy do 90 km/h, lokalnie do 100 km/h, w Karpatach do 80 km/h. Obserwujcie ostrzeżenia meteorologiczne i hydrologiczne na bieżąco: meteo.imgw.pl. 

ZOBACZ TAKŻE:

Z matematyką w Tatrach – zagadki ;-)

Fot. ma charakter poglądowy.

WieleLiter.pl