Chciała sprzedać spódnicę, straciła 1800 złotych

Mieszkanka powiatu biłgorajskiego została oszukana podczas internetowej transakcji. 19 – latka chciała sprzedać spódnicę, a w efekcie straciła 1800 złotych. Policjanci przypominają, że niezależnie od tego czy kupujemy, czy sprzedajemy w internecie nigdy nie otwierajmy podesłanych nam linków, które prowadzą do transakcji bankowych.

Do biłgorajskich policjantów zgłosiła się 19 – letnia mieszkanka powiatu, która została oszukana podczas internetowej transakcji. Kobieta na jednym z popularnych portali ogłoszeniowych wystawiła na sprzedaż spódnicę.

– Skontaktowała się z nią osoba zainteresowana kupnem. Rozmawiali przez znany komunikator internetowy. Po dogadaniu szczegółów dotyczących transakcji rzekoma kupująca podesłała sprzedającej link, za pośrednictwem którego 19-latka miała odebrać pieniądze. Po otwarciu linku kobieta została przekierowana na „stronę banku”. 19 – latka podała swój numer rachunku, dane osobowe, numer karty i kod. Po jakimś czasie okazało się, że z jej konta zostały w dwóch transzach wypłacone pieniądze na kwotę 1,800 złotych z użyciem kodu BLIK oraz złożony został wniosek o kredyt na jej dane – relacjonuje młodszy aspirant Joanna Klimek.

Mundurowi apelują,, aby podczas transakcji pieniężnych lub kontaktów telefonicznych dotyczących wpłat, zachować szczególną ostrożność. Przestępcy idąc z duchem czasu tworzą strony internetowe do złudzenia podobne do dobrze nam znanych witryn banków lub sklepów. Korzystając z płatności internetowych, należy zwracać uwagę na każdy najdrobniejszy szczegół. Czasami jest to pojedyncza litera w adresach lub nazwach portali. Podobnie jeśli nieznajoma osoba podsyła nam link, który przekierowuje nas na stronę gdzie mamy podać swoje dane nie róbmy tego! Zachowujmy rozsądek i pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

ZOBACZ TAKŻE:

Dostałeś sms-a o niezapłaconym rachunku za prąd? Uważaj, to oszustwo!

Fot. ma charakter poglądowy. Źródło policja.gov.pl

WieleLiter.pl