Einstein, Picasso i narkotyki, czyli narkotykowy biznes w świecie truposzy

Forestlight Games SA, producent i wydawca gier na PC i konsole rozpoczął prace nad Dead Dealer – odważną produkcją rodem z Gnijącej Panny Młodej Tima Burtona. Nowy projekt spółki będzie osadzony w lekkiej grafice typu low poly z elementami strategii, ekonomii, symulacji i akcji. Gracz będzie musiał zbudować narkotykowy biznes w świecie truposzy na cmentarzysku-nekropolii. Spółka, poza bieżącym tworzeniem gier, do 2 lipca przeprowadza Publiczną Emisję Akcji do 3 mln zł. Pozyskane środki przeznaczy na rozwój autorskich technologii i pre-produkcje dwóch nowych tytułów. Forestlight Games chce zadebiutować na NewConnect w II półroczu br.

– Koncepcja Dead Dealera rozwija się w Forestlight od jakiegoś czasu, najpierw były ogólne pomysły i założenia, a potem skoncentrowaliśmy się na świecie gry. Urokliwe low poly z bardziej szczegółowymi postaciami, a właściwie szkieletami. Wielka nekropolia, miasto-cmentarzysko i przede wszystkim postacie w grze, inspirujemy się animacjami z „Coco” Pixara, ale z ewidentnym klimatem Tima Burtona. Gra ma wzbudzać uśmiech i emocje, a przede wszystkim zachęcać do dalszego grania. Odnajdziemy w niej znane postacie, które za swojego życia nie mogły obejść się bez narkotyków, tak samo jest po śmierci. Naszym celem jest zbudowanie narkotykowego biznesu i wygranie rywalizacji o wpływy z innymi dealerami. – mówi Tomasz Mazur, prezes zarządu Forestlight Games.

Nowy tytuł spółki będzie połączeniem strategii, ekonomii, symulacji i akcji. Gra będzie generowała przed graczem wyzwania związane z rozwojem narkotykowego biznesu, w dość niezwykłym świecie umarlaków, którzy nawet po śmierci potrzebują „prochów”. Rozgrywka będzie oprawiona humorem i odniesieniami do znanych historycznych postaci i ich nałogów za życia.

– Gracze z pewnością szybko rozpoznają postacie w grze. Budując narkotykowe imperium spotkają m.in.: Adolfa, Pablo, Fridę, Freddy’ego, Marilyn, Ewę, Ernesta, Michela i wielu innych. Poza rozgrywką w trybie dla jednego gracza dostępny będzie też tryb dla 2 do 4 osób. Uważam, że współdziałanie lub rywalizacja będą silną stroną gry. Liczymy na to, że w efekcie Dead Dealer znajdzie się w gronie gier, które także docenią gracze, między innymi za ciekawe rozwiązania graficzne, ale także za pomysł, fabułę, ale przede wszystkim wciągającą rozgrywkę. – mówi Tomasz Mazur.

Data premiery gry nie została jeszcze określona, trwają prace przygotowawcze, na pewno w raz z kolejnymi informacjami o grze spółka przekaże także więcej szczegółów dotyczących samej premiery gry.

Spółka pracuje także nad innymi autorskimi tytułami. Do końca 2021 r. studio planuje wydać Rollercoaster Mechanic, Lost Viking: Kingdom of Women oraz Wedding Designer, a także mniejsze projekty dla technologii VR. Aktualnie spółka tworzy także grę inspirowaną serialem Rodzina Borgiów – The Pope: Power & Sin, a także prowadzi rozmowy z innymi producentami na temat wydania ich gier, możliwe, że jeszcze w tym roku.

Środki na rozwój części wyżej wymienionych projektów spółka planuje pozyskać z aktualnie trwającej Publicznej Emisji Akcji. Oferta obejmuje do 240 000 akcji zwykłych serii B na okaziciela, o wartości nominalnej 0,10 zł. Cena emisyjna została ustalona na 12,50 zł. Zapisy przyjmowane są do 2 lipca. Proces inwestycyjny Forestlight Games koordynuje Prosper Capital Dom Maklerski we współpracy z NWAI Dom Maklerski oraz Noble Securities. Dokument Ofertowy oraz szczegóły zapisów dostępne są na emisja.forestlightgames.com oraz pcdm.pl/emisja-akcji-forestlight-games/.

ZOBACZ TAKŻE:

Powstała naukowa gra komputerowa o dawnym systemie wodociągowym Grudziądza

Fot., źródło newseria.pl/biuro-prasowe

WieleLiter.pl