Medialna sława nie popłaca? Ten wywiad zaprowadził go wprost za kratki

Analiza medialnego wywiadu opublikowanego na popularnym kanale internetowym, udzielonego polskiemu dziennikarzowi doprowadziła do zatrzymania w Hiszpanii osoby poszukiwanej od 5 lat przez polskie organy ścigania. 31-latek został już przetransportowany do Polski i przebywa w areszcie śledczym.

31-letni mieszkaniec Leszna podejrzany o kradzieże z włamaniami, od 2016 roku był poszukiwany na podstawie listu gończego wydanego przez Prokuraturę Rejonową w Wolsztynie.

Leszczyńscy policjanci ustalili w prowadzonej sprawie poszukiwawczej, że podejrzany opuścił granice kraju i ukrywa się w Hiszpanii.

Po dwóch latach Prokuratura Okręgowa w Poznaniu na wniosek wolsztyńskiej prokuratury wydała za podejrzanym Europejski Nakaz Aresztowania. W ubiegłym roku jeden z leszczyńskich policjantów zajmujący się poszukiwaniami, podczas przeglądania popularnego kanału internetowego natrafił na nagranie wywiadu udzielonego polskiemu dziennikarzowi przez Polaka mieszkającego w Barcelonie. Rozpoznał w nim mieszkańca Leszna poszukiwanego od kilku lat przez organy ścigania – informuje Monika Żymełka, oficer prasowy policji w Lesznie. – Analiza informacji zawartych w nagraniu oraz miejsca jego wykonania pozwoliła na przekazanie przez leszczyńskich kryminalnych precyzyjnych informacji policji hiszpańskiej,  która to zatrzymała poszukiwanego 31-latka.

Na początku czerwca br. mężczyzna został przekonwojowany do Polski i obecnie przebywa w areszcie.

ZOBACZ TAKŻE:

Poszukiwany wpadł przez morsowanie

Fot. ma charakter poglądowy. Źródło policja.gov.pl

 

WieleLiter.pl