O tym zasadach bezpieczeństwa na drodze koniecznie trzeba pamiętać

Policjanci apelują, aby wszyscy kierowcy pamiętali o tym, że wjeżdżając w tereny leśne muszą zachować szczególną ostrożność, bowiem na jezdnie mogą wybiec dzikie zwierzęta.

Wiosna to czas, kiedy często zmienia się pogoda. Rano świeci piękne słońce, a popołudniu  może padać deszcz powodując, że nawet przy niewielkiej prędkości droga hamowania znacznie się wydłuża, a pojazd bardzo łatwo wpada w poślizg. Dodatkowo w okolicach lasów i pól uprawnych można spotkać biegające zwierzęta.

O tym, przekonał się we wtorek (11.05.2021r.) 68-latek na jednej z dróg w gminie Susz. Policjanci wstępnie ustalili, że pod jadący motocykl z lewego pobocza wbiegło zwierzę leśne i doprowadziło do zderzenia z pojazdem. Kierowca jednośladu z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala.  

Mundurowi przypominają:

– dzikie zwierzęta najbardziej aktywne są o zmierzchu i o świcie, kiedy spędzają czas na żerowaniu,
– zwracajmy uwagę na pobocza gdyż mogą znajdować się tam zwierzęta gotowe, by wejść na  drogę,
– zwierzę oślepione przez światła reflektorów często zatrzymują się i stają w bezruchu,
– widzisz zwierzę na drodze – użyj klaksonu. Pamiętaj, że sarna, jeleń czy wilk to zwierzęta, które żyją w stadach – za nim mogą podążać kolejne,
– zwracaj uwagę na znaki i dostosuj prędkość do panujących warunków. Przyczyną zdarzeń drogowych  jest przeważnie nadmierna prędkość, tych z udziałem dzikich zwierząt również, która ogranicza możliwości manewru w przypadku pojawienia 
 się zwierzęcia na drodze oraz zwiększa dystans potrzebny do zatrzymania rozpędzonego auta.

ZOBACZ TAKŻE:

https://www.wieleliter.pl/2021/05/11/ma-dziesieciokrotnie-wiecej-witaminy-c-niz-cytryna/

Fot. ma charakter poglądowy. Źródło policja.gov.pl

WieleLiter.pl