Policyjny doktor Dolittle?

Podczas codziennej służby zdarzają się nietypowe interwencje. Jeden z opoczyńskich policjantów już kilka razy uczestniczył w sytuacjach, które wykraczają poza zwykły przebieg służby. Asp. Piotr Laskowski oprócz tego, że już kilka razy uratował ludzkie życie, ratował też z opresji żółwia, a tym razem rannego bociana. Oby przywołało to prawdziwą wiosnę!

2 maja 2021 ok. godz. 17.45 policjanci zostali skierowani do nietypowej interwencji w miejscowości Feliksów. Ze zgłoszenia wynikało, że na jednej z dróg leży ranny bocian.

Patrol na miejscu zastał rannego ptaka, który prawdopodobnie miał złamane nogi. Z ustaleń policjantów wynika, że bocian prawdopodobnie w wyniku silnego podmuchu wiatru wypadł z gniazda i uderzył w pobliskie ogrodzenie, co spowodowało uraz obu nóg. Mundurowi podczas interwencji byli w stałym kontakcie z zastępcą dyżurnego, który skontaktował się z lekarzem weterynarii, po to aby ustalić najbezpieczniejszą metodę transportu rannego zwierzęcia – relacjonuje asp. szt. Barbara Stępień z łódzkiej policji. 

Jak dodaje, interweniujący funkcjonariusze skontaktowali się także telefonicznie ze specjalistycznym ośrodkiem rehabilitacji dzikich zwierząt w Łodzi. Tamtejszy pracownik także przekazał policjantom kilka cennych wskazówek jak bezpiecznie pomóc rannemu bocianowi. Zwierzę było zdenerwowane, obolałe, wymagało szybkiej diagnostyki i leczenia. Najważniejsze było uspokojenie go i zabezpieczenie dziobu, tak aby nie poranił siebie i pomagających mu policjantów.

– Mundurowi nie mając innej możliwości wykorzystali do tego ….policyjny pagon. W ten sposób nieformalnie nasz bocian został mianowany aspirantem. Zwierzę zostało przykryte służbową kurtką i tak bezpiecznie przewiezione do wskazanego lekarza weterynarii, gdzie otrzymało fachową pomoc. Mamy nadzieje, że teraz pod okiem specjalistów szybko wróci do zdrowia i do latania po opoczyńskim niebie – podsumowuje asp. szt. Barbara Stępień.

ZOBACZ TAKŻE:

Areszt dla bociana? Ptak spędził noc na komendzie

Fot., źródło policja.gov.pl

WieleLiter.pl