Zamówił ziemię do ogrodu – w gratisie była niebezpieczna niespodzianka

Niebezpieczną pamiątkę z czasów drugiej wojny światowej znaleziono na jednej z prywatnych posesji na terenie Choszczówki w dzielnicy Białołęka. Znalezisko zabezpieczali policjanci i strażnicy miejscy.

Kilka dni temu koło godziny 10.50 patrol z VI Oddziału Terenowego, który tego dnia w zadaniach miał współpracę z policją, otrzymał polecenie udania się na jedną z prywatnych posesji przy ulicy Henrykowskiej. Znaleziono tam pocisk artyleryjski z czasów ostatniej wojny. Właściciel posesji wyjaśnił, że niewybuch znajdował się w dostarczonej do niego… ziemi ogrodniczej.

Kaliber pocisku był dość duży, a na dodatek był on uzbrojony w zapalnik. Miejsce, w którym znajdował się pocisk, zostało zabezpieczone przez policjantów i strażników miejskich. Ewakuowano mieszkańców pobliskiego budynku i zamknięto sąsiadujący z działką plac zabaw. Do czasu podjęcia niewybuchu przez saperów zamknięty był też przejazd ulicą Henrykowską. Akcja zakończyła się w południe.

Funkcjonariusze apelują o ostrożność także w przypadku znalezienia niewybuchów. Należy pamiętać, aby pod żadnym pozorem nie podnosić ich, nie odkopywać, nie przemieszczać  czy też manipulować przy nich. O ich znalezieniu należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę policji, a miejsce to w miarę możliwości zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych.

ZOBACZ TAKŻE:

Znaleźli pocisk rakietowy z napisem „Goodbye”

Fot., źródło Straż Miejska Warszawa

WieleLiter.pl