Impreza urodzinowa 14-latki zakończyła się interwencją straży miejskiej i pogotowia

Częstochowscy strażnicy miejscy interweniowali wobec grupy młodzieży, która spożywała alkohol. W stanie największego upojenia alkoholowego znajdowała się… 14-letnia kobieta, która wówczas miała urodziny.

Strażnicy miejscy patrolowali dzielnice Błeszono i Wrzosowiak. Po południu otrzymali informację o młodzieży, która ma spożywać alkohol w miejscu publicznym, a jedna z uczestniczek dość dziwnie się zachowuje. Nie może poruszać się o własnych siłach, sprawia wrażanie osoby znajdującej się pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

– Strażnicy miejscy szybko zlokalizowali grupę młodzieży i pomogli kobiecie, która miała problemy z poruszaniem się. Na miejscu patrol Straży Miejskiej stwierdził, iż jest ona w stanie bardzo znacznego upojenia alkoholowego. Funkcjonariusze Straży Miejskiej szybko ustalili od pozostałych uczestników, że kobieta skończyła zaledwie…14 lat. Na miejsce strażnicy miejscy niezwłocznie wezwali załogę pogotowia ratunkowego oraz ojca dziewczyny. O sprawie strażnicy miejscy poinformowali też policjantów z VI Komisariatu Policji – relacjonują mundurowi z Częstochowy.

Straż Miejska w Częstochowie przypomina, że sprzedaż wyrobów tytoniowych i alkoholowych osobom poniżej 18-roku życia jest prawnie zabroniona.

ZOBACZ TAKŻE:

Przedszkolanki z dziećmi przebiegały przed tory mimo zamkniętego szlabanu (video)

Fot. główna ma charakter poglądowy. Źródło Straż Miejska Częstochowa

WieleLiter.pl