Pijany transmitował swoją szaleńczą jazdę online

Do policyjnej celi trafił 27-letni kierowca chryslera, który staranował przystanek komunikacji miejskiej w Konstancinie- Jeziornie. Okazało się, że był on pod wpływem alkoholu, a całe zdarzenie było przez niego samego transmitowane online w internecie.

Policjanci z komisariatu w Konstancinie- Jeziornie zostali pilnie wezwani na ulicę Mirkowską, gdzie miało dojść do zniszczenia przystanku komunikacji miejskiej. Okazało się, że za sprawą zniszczenia stoi 27- letni kierowca chryslera, który nie zachowując zasad ruchu drogowego jadąc najprawdopodobniej z ogromną prędkością nie zapanował nad pojazdem i wjechał wprost w przystanek.

– Przeprowadzone przez mundurowych badanie wykazało, że prowadził on pojazd w stanie nietrzeźwości. Miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Ponadto szybko ustalono, że swoją jazdę ulicami miasta, jak i wjazd w przystanek transmitował on online w internecie. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Pobrana została krew na sprawdzenie, czy pojazd prowadził pod działaniem środków odurzających – informuje nadkom. Jarosław Sawicki z mazowieckiej policji. 

Policjanci z Konstancina- Jeziorny w policyjnym systemie informatycznym ustalili również, że 27- latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. W tym zdarzeniu na szczęście niewielkich obrażeń doznała 76- letnia kobieta oczekująca na autobus. Po wytrzeźwieniu zostaną mu przedstawione zarzuty karne, nie tylko za prowadzanie pod wpływem alkoholu i bez uprawnień, ale również za sprowadzenie realnego zagrożenia w ruchu drogowym i zniszczenie mienia.

ZOBACZ TAKŻE:

Policyjny pies pomógł odnaleźć skradzione zabawki

Fot., źródło policja.gov.pl