Na latarni w Świnoujściu zawieszą największą flagę Polski

Już 2 maja 2021 roku w Świnoujściu w ramach obchodów Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej, odbędzie się symboliczne bicie Rekordu Polski na największą powiewającą flagę narodową. 

Start zaplanowano na godzinę 9:00. Wydarzenie ma potrwać do godziny 11:00. Organizatorem Rekordu Polski jest Stowarzyszenie Miłośników Latarń Morskich, a celem który przyświeca organizacji  w kontekście bicia rekordu jest budowanie poczucia patriotyzmu narodowego. Więcej informacji znajdziecie na stronie biurorekordow.pl/event/dzien-flagi-na-latarni-morskiej-swinoujscie-2021/

STOWARZYSZENIE MIŁOŚNIKÓW LATARŃ MORSKICH powstało w czerwcu 1996 roku z inicjatywy grupy pracowników Urzędu Morskiego w Szczecinie, którym zależało na tym, żeby korzyści z udostępnienia latarń morskich Wybrzeża Zachodniego były przeznaczone na rzecz tychże latarń. W szeregach naszego Stowarzyszenia znajdują się przedstawiciele różnych zawodów, których łączy idea utrzymania i udostępnienia do zwiedzania latarń morskich polskiego wybrzeża. Więcej informacji znajdziecie na stronie latarnie.com.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

Ten niezwykły zabytek przyciąga turystów z całego świata (galeria zdjęć)

Fot., źródło newseria.pl/biuro-prasowe

WieleLiter.pl