83-latka miała jechać do córki kilka kilometrów dalej. Dzień później znalezioną ją 100 km dalej

Policjanci z Ożarowa Mazowieckiego po tym, gdy otrzymali zgłoszenie o starszej kobiecie sprawiającej wrażenie zagubionej, pomogli jej wrócić pod opiekę rodziny. Kobieta w rozmowie z funkcjonariuszami pamiętała tylko, że dzień wcześniej wyszła z domu z zamiarem pojechania rowerem do córki kilka kilometrów dalej. Z uwagi na zaniki pamięci kontakt z nią był utrudniony. 

Gdy tylko dyżurny komisariatu w Ożarowie Mazowieckim otrzymał zgłoszenie o kobiecie, która przewróciła się na rowerze i sprawiała wrażenie zagubionej, na miejsce natychmiast skierował umundurowany patrol. Kobieta w rozmowie z funkcjonariuszami pamiętała tylko, że dzień wcześniej wyszła z domu z zamiarem pojechania rowerem do córki kilka kilometrów dalej.

– Niestety, z uwagi na zaniki pamięci kontakt z 83-latką był utrudniony. Nie pamiętała swojego adresu zamieszkania, ani daty urodzenia. Gdy mundurowym udało się w końcu ustalić tożsamość kobiety, okazało się, że znajdowała się prawie 100 kilometrów od domu. Policjanci otoczyli kobietę opieką, a następnie pod opiekę przekazali rodzinie. Na szczęście seniorka nie odniosła żadnych obrażeń i nie wymagała pomocy medycznej – informuje podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja z mazowieckiej policji. Fot. główna ma charakter poglądowy. 

ZOBACZ TAKŻE:

90-letnia seniorka dokonała zuchwałej kradzieży

Fot. główna ma charakter poglądowy. Źródło policja.gov.pl

 

WieleLiter.pl