Poczta Polska sprzedała 3 miliony książek w 2020 roku. Jest pewien hit!

Oferta wydawnicza dostępna w placówkach Poczty Polskiej budziła duże zainteresowanie zeszłym roku. Poczta Polska zanotowała łączną sprzedaż wydawnictw na poziomie trzech milionów egzemplarzy.

Niezmiennie, największym zainteresowaniem cieszyła się oferta adresowana do dzieci i młodzieży. Wśród pozycji dla tej grupy znalazły się: łamigłówki, albumy z naklejkami, kolorowanki, a także praktyczne kompendia wiedzy lingwistycznej i matematycznej. Łączna sprzedaż dla tej grupy odbiorców wyniosła dwa miliony egzemplarzy.

Z kolei w gronie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych tytułów adresowanych do odbiorców dorosłych znalazła się praca zbiorowa pt.: „Polska niezwykła” – praktyczny przewodnik z atlasem, zawierający zbiór atrakcyjnych turystycznie miejsc w kraju. Duże zainteresowanie przewodnikiem wskazywać może na to że czytelnicy, po zakończeniu pandemii, mają zamiar powrócić do aktywności turystycznej i już dziś planują swoje podróże.

W kategorii literatury obyczajowej najlepiej sprzedawały się dwie pozycje autorstwa Heather Morris: „Podróż Cilki” oraz „Tatuażysta z Auschwitz”. Książki te już po raz kolejny znajdują się w czołówce tytułów najchętniej nabywanych w sieci dystrybucyjnej Poczty Polskiej.

Niesłabnącym zainteresowaniem czytelników cieszyły się także: wydawnictwa kulinarne, bibliografie, wydawnictwa religijne, a także poradniki z dziedziny medycyny naturalnej.

Łączna sprzedaż literatury dla osób dorosłych w 2020 roku wyniosła prawie milion egzemplarzy.

Jak podkreśla rzecznik prasowa, Poczta Polska, jak co roku, zamierza konsekwentnie poszerzać ofertę wydawniczą, zaopatrując czytelników w kolejne nowości i bestselery. Największa sieć dystrybucyjna w kraju, obejmująca ok. 7 500 placówek umożliwia Spółce dotarcie do szerokiego grona klientów, w tym właśnie czytelników. Blisko 5 300 PP zlokalizowanych jest w małych miejscowościach. Są one więc dla społeczności lokalnych miejscami, w których poza skorzystaniem z szerokiej oferty usług pocztowych, bankowych i finansowych, można także zaopatrzyć się w ciekawą książkę.

ZOBACZ TAKŻE:

Gratka dla filatelistów: Dinozaury na znaczkach pocztowych

Fot., źródło mat. prasowe