Skowyt było słychać z daleka. Jego „pan” zostawił go na mrozie, przywiązanego do budy łańcuchem

Piotrkowscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że na jednej z posesji w Piotrkowie Trybunalskim na łańcuchu przy budzie jest przywiązany pies. Pozostawienie zwierzęcia w tak niskiej temperaturze mogło skończyć się tragicznie. Teraz właściciel odpowie za znęcanie się nad zwierzętami.

17 stycznia 2020 roku w godzinach wieczornych dyżurny piotrkowskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że na jednej z posesji w Piotrkowie Trybunalskim jest pozostawiony na łańcuchu pies. Funkcjonariusze od razu pojechali na miejsce. Już z daleka słychać było skowyt zwierzęcia. Okazało się, że pies w typie owczarka niemieckiego jest przywiązany do budy łańcuchem i zamknięty w kojcu. Pies nie posiadał wody, ani jedzenia. Buda, do której był przyczepiony łańcuch rozwalała się. Nie było w niej żadnego koca, ani słomy.

– Na termometrze temperatura na zewnątrz wskazywała -14 stopni Celsjusza, a zapowiadany był jeszcze większy mróz. Wiedząc, że to stanowiło zagrożenie dla życia zwierzęcia, policjanci podjęli decyzję o konieczności zabrania psa. Powiadomili Straż Pożarną oraz Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami, którzy niezwłocznie przybyli na miejsce. Odczepiono łańcuch i pies został zabrany pod odpowiednią opiekę i szuka nowego domu – relacjonują policjanci. 

Jak dodają, pozostawienie zwierzęcia na dworze przy takich warunkach atmosferycznych i w takich warunkach bytowych podlega znęcaniu się nad zwierzętami. Nieodpowiedzialny właściciel odpowie teraz za swoje postępowanie. Za tego typu przestępstwo grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

ZOBACZ TAKŻE:

Pijany rzucił się z siekierą na psa znajomego

Fot., źródło policja.gov.pl

WieleLiter.pl