Prognoza pogody na najbliższe dni. Nie będzie drastycznych zmian

Najbliższy tydzień zapowiada się pod znakiem pogody ze zmiennym zachmurzeniem (od bezchmurnego nieba po zachmurzenie całkowite), z nocnymi i porannymi mgłami oraz okresami z opadami deszczu. Będzie ciepło; na początku tygodnia temperatura powietrza wzrośnie do 20°C, by w piątek obniżyć się do 12°C a w weekend ponownie wzrosnąć do 15°C.

Dziś (wtorek) strefa dużego zachmurzenia i słabych opadów deszczu będzie dominować w północno-zachodniej połowie kraju i tu będzie chłodniej – od 8°C do 14°C. Na pozostałym obszarze dzień słoneczny z temperaturą powietrza od 15°C do 20°C.

W środę i czwartek zmienne zachmurzenie, okresami opady deszczu, ale i przebłyski słońca. W nocy i rano, głównie na południu kraju, mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów. Temperatura powietrza od 10°C do 15°C. We środę silniejszy i porywisty wiatr z kierunków zachodnich.

W piątek pochmurno i deszczowo. Miejscami na północy kraju opady mogą mieć umiarkowane natężenie. Nieco chłodniej, temperatura powietrza od 7°C do 12°C. Silny i porywisty wiatr na zachodzie kraju.

Weekend słoneczny na obszarze niemal całego kraju, tylko początkowo na południowym zachodzie więcej chmur i tam słaby deszcz. W nocy i w godzinach porannych miejscami mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura powietrza wzrośnie do 15°C.

Opracował synoptyk meteorolog: Grażyna Dąbrowska/F. Maciek Maciejewski/IMGW.pl. Fot. główna ma charakter poglądowy.

WieleLiter.pl