19 psychologicznych sztuczek, które mogą ułatwić Wam życie (video)

Dlaczego nigdy nie można zaczynać prośby od „Czy możesz…”, kiedy podczas negocjacji warto udawać rozczarowanie, po co krzyczeć „Jest”, kiedy dzwoni wasz budzik, w jakiej sytuacji warto subtelnie kiwać głową i kiedy dobrze czasem pogapić się na czyjeś buty. O tym i nie tylko o tym dowiecie się z filmiku „19 prostych psychologicznych trików, które naprawdę działają.”

Czy kiedykolwiek musieliście zastosować psychologiczne triki i sposoby programowania neurolingwistycznego? Istnieją miliony książek i artykułów na ten temat. Wiele z tych trików naprawdę pozwala profesjonalistom na manipulowanie ludźmi i uniknięcie bycia samemu zmanipulowanym. Czy istnieją jednak sposoby, które laicy mogliby stosować na co dzień?
Psychologia jest nauką, której pewnych praw nie możemy ignorować. Współcześni specjaliści od marketingu, przedsiębiorcy, a nawet oszuści zdają sobie z tego sprawę. Jasna Strona proponuje wam kilka psychologicznych sztuczek , które możecie stosować w życiu codziennym, aby uczynić je łatwiejszym i bardziej ekscytującym, kiedy w grę chodzi osiąganie waszych celów.

* Nigdy nie zaczynajcie swojej prośby od „Czy możesz…” Może to spowodować, że pytana osoba podświadomie założy, że jest to pytanie teoretyczne.
* Jeśli kiedykolwiek zechcecie, by ktoś poczuł się niezręcznie, patrzcie na środek jego czoła podczas rozmowy.
* Jeśli osoba, z którą rozmawiacie próbuje unikać odpowiedzi na pytanie, przerwijcie na chwilę rozmowę ciągle patrząc rozmówcy w oczy.
* Kiedy na swoje pytanie oczekujecie odpowiedzi twierdzącej, przytakujcie subtelnie głową. Pracownicy restauracji często korzystają z tej metody, aby nakłonić gości do zamawiania więcej jedzenia.
* Więcej informacji znajdziecie na filmie.

WieleLiter.pl