Gratka dla fanów. Kartka upamiętniająca powstanie Sandecji Nowy Sącz

Dziś (28.02) Poczta Polska wprowadziła do obiegu kartkę pocztową emisji „110 lat Klubu Sportowego Sandecja”.

Klub rozpoczął działalność w 1910 roku z inicjatywy naczelnika Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” Adama Biedy. Nawiązującą do tego wydarzenia kartkę pocztową zaprojektował Bożydar Grozdew. W prawym górnym rogu strony adresowej kartki nadrukowano znak opłaty pocztowej oraz logo klubu sportowego Sandecja Nowy Sącz. W tle znajduje się fragment historycznej fotografii, na której znajdują się zawodnicy klubu sportowych „Sandecja” i „Grunwald”. W części ilustracyjnej kartki znajduje się fotografia piłkarzy klubu z roku 1937, w prawym górnym rogu znajduje się oficjalny logotyp obchodów 110. rocznicy utworzenia klubu.

Poczta Polska honoruje swoimi wydawnictwami zarówno polskie organizacje sportowe, jak też wybitnych sportowców. Popularyzowanie idei sportu oraz przypominanie o instytucjach i wydarzeniach z nimi związanych jest jednym z celów pocztowej filatelistyki. W ostatnim czasie na naszych walorach pojawiły się herby zasłużonych polskich klubów. Cieszę się, że Sandecja Nowy Sącz również pojawia się na wydanej przez nas kartce – podkreśla Andrzej Bodziony, wiceprezes zarządu Poczty Polskiej.

– Cieszymy się, że dzięki współpracy z Pocztą Polską udało nam się stworzyć kartkę pocztową, upamiętniającą założenie klubu. Pamięć o jego historii oraz osobach, które na przestrzeni lat dbały o funkcjonowanie Sandecji jest bardzo ważnym aspektem, o którym nie można zapominać. Kartka wydana została specjalnie na 110-lecie naszego klubu, który jest jednym z najstarszych w Polsce, mającym piękną historię. Dla wielu z Was kartka pocztowa będzie pamiątką na lata, może część zdecyduje się wysłać ją starszym osobom, które w przeszłości angażowały się w życie „Biało-Czarnej” rodziny, aby sprawić im miłą niespodziankę – powiedział wiceprezes Sandecji, Arkadiusz Aleksander.

Sandecja Nowy Sącz to klub piłkarski występujący obecnie na zapleczu Ekstraklasy. W sezonie 2017/2018 występował w najwyższej klasie rozgrywkowej. W 2014 roku zespół dotarł do ćwierćfinału Pucharu Polski.

ZOBACZ TAKŻE:

Poczta Polska uczci urodziny swojego założyciela

Fot., źródło Poczta Polska

WieleLiter.pl