Poczta Polska przygotowała wyjątkowe wakacyjne propozycje

Poczta Polska w okresie urlopowym uruchomiła dodatkowe, sezonowe placówki pocztowe. Przy okazji letniego odpoczynku można zapoznać się z taką ofertą i wysłać do najbliższych wakacyjną kartkę.

Według badania PBS na zlecenie Polskiej Organizacji Turystycznej przeprowadzonego w drugiej połowie czerwca 2020 roku, zdecydowana większość Polaków (82%) planuje wypoczynek w kraju. To miedzy innymi skutek światowej pandemii.

Poczta Polska z myślą o wypoczywających uruchomiła sezonowe placówki pocztowe w atrakcyjnych turystycznie lokalizacjach. Do 31 października działać będzie agencja pocztowa w Sanoku, do 15 września we Włodawie, a utworzone placówki w Ustce, Rowach i Łazach będą obsługiwały naszych klientów do końca sierpnia, podobnie jak placówka sezonowa w Pogorzelicy. 

Spółka wzbogaca również ofertę kartek widokowych z myślą o wypoczywających w kurortach i miejscowościach atrakcyjnych turystycznie. Kartki przygotowywane są z myślą o okresie letniego odpoczynku, dedykowane turystom, którzy odwiedzą atrakcyjne miejsca. Oferowane tam wakacyjne kartki pocztowe łączą się tematycznie z czasem i miejscem. Jak informuje rzecznik Poczty Polskiej, w ubiegłym roku w okresie od maja do września 2019 r. sprzedali ponad półtora miliona kartek widokowych. W bieżącym roku, od 1 maja – do 14 lipca br. sprzedali ich prawie 220 tysięcy. W ubiegłym roku najwięcej sprzedało się ich w Ustce.

Możliwe jest również wysłanie tradycyjnej, papierowej kartki pocztowej z urlopu z dowolnego miejsca, gdzie jest dostęp do Internetu – znad morza, jeziora, gór, a nawet z zagranicy. Wystarczy wejść na platformę envelo.pl/pocztowka lub skorzystać z aplikacji mobilnej  envelo.pl/aplikacja-mobilna-envelo. Można wybrać jeden z 25 gotowych letnich wzorów kartek lub dodać swoje zdjęcie do jednej z 18 pocztówkowych ramek z motywem wakacji. Po wprowadzeniu adresu odbiorcy można nadać przesyłkę. Wydruk i wysyłkę takiej kartki można zrealizować już za 4,99 zł.

Envelo oferuje również możliwość wydrukowania znaczków pocztowych z własnym zdjęciem np. z plaży, który można nakleić na zakupioną tradycyjną pocztówkę lub list. Dodanie własnego obrazka do znaczka jest bezpłatne. Jeżeli natomiast okaże się, że trzeba wysłać pilnie list polecony z urlopu, a jesteśmy zagranicą lub nie ma w pobliżu placówki pocztowej, można skorzystać z usługi listu poleconego online: envelo.pl/list-polecony-online/.

Zachęcając do letniego wypoczynku w naszym kraju, Poczta Polska wprowadziła do obiegu dwa nowe znaczki emisji „Polska Zobacz Więcej”. Niezwykłe piękno polskich krajobrazów prezentują Biebrzański Park Narodowy oraz GEOPARK Łuk Mużakowa. To kolejne wydawnictwa serii „Polska Zobacz Więcej”. W 2018 roku Poczta wydała znaczki przedstawiające wybrzeże Bałtyku oraz komorę Weimar w Kopalni Soli „Wieliczka”.

ZOBACZ TAKŻE:

Poczta Polska jest kobietą, która najczęściej ma na imię Anna

Fot., źródło mat. prasowe