Miała być wygrana, a będą zarzuty

Z pewnością nie takiego obrotu sprawy spodziewał się 54-letni mieszkaniec gminy Jarocin, który wybrał się do miasta, aby sprawdzić czy nie stał się szczęśliwym wygranym w loterii. Zamiast trafionej gotówki, mężczyzna „wygrał” podróż radiowozem.

Mężczyzna został zatrzymany kilka dni temu dzięki mieszkańcowi powiatu krotoszyńskiego, który stojąc na parkingu przy ul. Sienkiewicza w Jarocinie, zwrócił uwagę na dość niezręczne próby zaparkowania pojazdu przez kierowcę Skody Fabia. Gdy siedzący za kierownicą skody w końcu „ustawił” auto, mężczyzna podszedł do niego by sprawdzić czy kierowca nie potrzebuje jakiejś pomocy.

– Kiedy kierowca otworzył drzwi, mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego natychmiast wyczuł woń alkoholu unosząca się wewnątrz pojazdu i wyjął kluczyki ze stacyjki skody. Kierowca auta nie zamierzał jednak odpuścić i usiłował odebrać kluczyki. Ostatecznie jednak został przytrzymany i przekazany wezwanemu na miejsce patrolowi policji. Policjanci przeprowadzili na miejscu pierwsze badana stanu trzeźwości zatrzymanego 54-latka. I choć niewiele rzeczy jest w stanie zaskoczyć mundurowych, to zawartość ponad 3 promili alkoholu w organizmie kierującego pojazdem, nadal potrafi wprowadzić w osłupienie – podkreśla Agnieszka Zaworska, oficer prasowy jarocińskiej policji. 

Zatrzymany kierowca zakończył swoją eskapadę jako pasażer radiowozu. Po przewiezieniu do komendy policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. Przez co najmniej trzy najbliższe lata mężczyzna nie będzie mógł siadać za kierownica pojazdu mechanicznego. Sąd, który będzie rozpatrywał jego sprawę, za popełnione przestępstwo może orzec karę pozbawienia wolności do lat 2.

– Mieszkańcowi powiatu krotoszyńskiego, który nie pozostał obojętny na skrajną bezmyślność pijanego kierowcy, dziękujemy za natychmiastową reakcję. Przypominamy też, że pijani kierowcy stanowią na drogach śmiertelne zagrożenie. Dlatego jeśli jesteśmy świadkami kierowania samochodem przez osobę, która wcześniej piła alkohol – reagujmy. Informujmy o takim fakcie policję. W ten sposób możemy uratować czyjeś życie –podsumowuje Agnieszka Zaworska.

ZOBACZ TAKŻE:

14-latka, mimo wstrząsającego widoku, uratowała życie mężczyźnie

Fot. ma charakter poglądowy, źródło policja.gov.pl

WieleLiter.pl