Pijani próbowali uczyć kolegę ujeżdżać konia

Podczas gdy większość z nas sumiennie przestrzega obowiązujących przepisów o ograniczeniu swobodnego przemieszczania się i pozostaje w domu, są jednak i tacy, którzy niechętnie podchodzą do przestrzegania tych obostrzeń. Mieszkaniec podtarnowskiej wsi wykazał się sporą nieodpowiedzialnością racząc się z kolegami alkoholem i bawiąc w …ujeżdżanie konia.

Reklama

Policjanci z tarnowskiego komisariatu interweniowali w podtarnowskiej miejscowości po tym jak otrzymali informacje o grupie osób, którzy piją alkohol.

 – A że aktywność naszych służb w głównej mierze skupia się obecnie na czuwaniu nad przestrzeganiem zasad narodowej kwarantanny, na miejsce od razu zadysponowany został dwuosobowy patrol. Jakie było zdziwienie mundurowych, kiedy na terenie wskazanej posesji zastali mieszkańca wioski z czwórką innych mężczyzn, którzy raczyli się alkoholem. Okazało się, że właściciel nieruchomości ugościł na swoim podwórku znajomych, a że panom zaczęło się nudzić, postanowili posadzić na koniu jednego z nich  – relacjonują policjanci z Tarnowa.

Jak dodają, pomysł jednak nie wypalił, bo mężczyzna, który nigdy wcześniej nie jeździł wierzchem, zrzucony szybko wylądował na ziemi, a wystraszone zwierzę w popłochu opuściło działkę i biegało po wsi.

Mężczyźni zostali zobligowani do natychmiastowego udania się do własnych domów, a dodatkowo każdy z nich został ukarany pięciusetzłotowym mandatem karnym.

Do 11 kwietnia nie można wychodzić z domu z wyjątkiem:

  • dojazdu do pracy. Jeśli jesteś pracownikiem, prowadzisz swoją firmę, czy gospodarstwo rolne, masz prawo dojechać do swojej pracy. Masz również prawo udać się po zakup towarów i usług związanych ze swoją zawodową działalnością.
  • wolontariatu na rzecz walki z COVID-19. Jeśli działasz na rzecz walki z koronawirusem i pomagasz potrzebującym przebywającym na kwarantannie lub osobom, które nie powinny wychodzić z domu, możesz się przemieszczać w ramach tej działalności.
  • załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego. Możesz przemieszczać, aby zrobić niezbędne zakupy, wykupić lekarstwa, udać się do lekarza, opiekować się bliskimi, wyprowadzić psa.

ZOBACZ TAKŻE:

Po odbyciu kwarantanny przyniosła policjantom ciasto

Fot. ma charakter poglądowy. Źródło policja.gov.pl, gov.pl

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *