To spotkanie będzie ich kosztować łącznie 2,4 tysiąca złotych

Czterech kolegów z Bielska-Białej w woj. śląskim postanowiło się spotkać nad rzeką Białą, żeby pogawędzić i napić się alkoholu. Tym samym zlekceważyli nowe przepisy w walce z rozprzestrzenianiem się epidemii. O ich spotkaniu poinformował mundurowych pracownik ochrony jednego z biurowców. Każdy z mężczyzn będzie musiał zapłacić po 600 złotych grzywny.

Reklama

Od 1 kwietnia obowiązują zaostrzone przepisy w walce z rozprzestrzenianiem się epidemii. Chociaż, jak podkreślają policjanci, poziom zdyscyplinowania mieszkańców Bielska-Białej i powiatu bielskiego jest bardzo wysoki, zdarzają się tacy, którzy podchodzą do zmian bardzo lekceważąco. Stróże prawa nie będą pobłażliwi wobec takich osób.

– Stróże prawa nie będą pobłażliwi wobec takich osób. 2.400 złotych – to łączna kwota, którą będą musieli uiścić mieszkańcy Bielska-Białej. Mężczyźni w wieku od 21 do 45 lat spotkali się w popularnym miejscu nad rzeką Białą po to, by porozmawiać i napić się alkoholu. Dostrzegł ich pracownik ochrony jednego z biurowców i zawiadomił komisariat III policji w Bielsku-Białej. Na miejsce przyjechali mundurowi, którzy potwierdzili zgłoszenie. Policjanci ukarali każdego z mężczyzn 500-złotowym mandatem za złamanie nowych przepisów porządkowych i po 100 złotych za spożywanie alkoholu w miejscu, gdzie jest to zabronione – relacjonują mundurowi. 

Przypomnijmy: Policjanci przypominają, że wprowadzone obostrzenia są środkiem zapobiegawczym stosowanym dla dobra nas wszystkich. Nie należy bagatelizować zagrożenia epidemiologicznego. Pamiętajmy, że tylko wspólnie możemy ograniczyć ryzyko zarażenia.  Należy też pamiętać też o ograniczeniach w przemieszczaniu się. Nie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi, zawodowymi. Obostrzenie nie dotyczy:

  • Dojazdu do pracy. Jeśli jesteś pracownikiem, prowadzisz swoją firmę, czy gospodarstwo rolne, masz prawo dojechać do swojej pracy. Masz również prawo udać się po zakup towarów i usług związanych ze swoją zawodową działalnością.
  • Wolontariatu. Jeśli działasz na rzecz walki z koronawirusem i pomagasz potrzebującym przebywającym na kwarantannie lub osobom, które nie powinny wychodzić z domu, możesz się przemieszczać w ramach tej działalności.
  • Załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego. Możesz się przemieszczać, aby zrobić niezbędne zakupy, wykupić lekarstwa, udać się do lekarza, opiekować się bliskimi, wyprowadzić psa. Szczegóły znajdziecie na stronie gov.pl/koronawirus

ZOBACZ TAKŻE:

Żartował, że jest zarażony koronawirusem. Teraz nie będzie mu do śmiechu

Fot., źródło policja.gov.pl

 

Reklama

1 komentarzy dla tekstu: “To spotkanie będzie ich kosztować łącznie 2,4 tysiąca złotych”

  1. W związku z obowiązującym prawem policjanci w drodze mandatu karnego nałożyli na nich grzywny w wysokości po 500 złotych. W związku z odmową przyjęcia mandatów został sporządzony wniosek do Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Świdniku. Jego decyzją na 62 i 64-latka została nałożona kara pieniężna w kwocie po 5 tysięcy złotych – relacjonują policjanci. To absurd.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *